Szczeliwa do pomp i zaworów – zasady doboru

Szczeliwa do pomp i zaworów znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. W ofertach przedsiębiorstw, wyspecjalizowanych w sprzedaży izolacji oraz tkanin przemysłowych, można znaleźć rozmaite szczeliwa uniwersalne. Jak dobrać szczeliwo, aby odpowiednio spełniało swoje zadania? Pod uwagę należy wziąć kilka podstawowych kryteriów. Te najważniejsze prezentujemy dla Państwa poniżej. Zapraszamy do lektury.

szczeliwa-do-pomp

Sposób zastosowania

Profesjonalne szczeliwa do pomp i zaworów mogą być wykorzystywane zarówno w aplikacjach statycznych, jak i dynamicznych. Do tych pierwszych zaliczamy między innymi uszczelnianie włazów, zbiorników i klap. Wśród tych drugich warto natomiast wymienić uszczelnianie dławnic, pomp, armatur, mieszadeł oraz młynów. Najlepsi producenci i dystrybutorzy uszczelnień oraz izolacji wysokotemperaturowych dysponują szczeliwami przeznaczonymi do obu wymienionych typów aplikacji. Takie wyroby można znaleźć między innymi za pośrednictwem strony internetowej renomowanej firmy Europolit z Wałbrzycha.

Materiał wykonania

Przy zakupie specjalistycznego szczeliwa plecionego należy wziąć pod uwagę materiał, z którego dane szczeliwo zostało wykonane. Najlepsze odmiany szczeliw do pomp i zaworów są plecione w sposób diagonalny, przy pomocy uważnie wyselekcjonowanych przędz pochodzących z włókien naturalnych, syntetycznych, aramidowych, węglowych, grafitu oraz PTFE o wielu odmianach. Warto w tym miejscu nadmienić, że niektóre szczeliwa celowo poddaje się impregnacji, w procesie splatania oraz powierzchniowo. Głównym celem takiego zabiegu jest zyskanie wymaganej szczelności i parametrów eksploatacyjnych wyrobu.

Jakość szczeliwa

O klasie szczeliwa świadczy również ogólna jakość jego wykonania. Nawet wykorzystanie najlepszych materiałów nie zda się na wiele, jeżeli proces produkcyjny nie dotrzyma wymaganych standardów. Najlepsze firmy, takie jak Europolit, posiadają wieloletnie doświadczenie w produkcji szczeliw plecionych, a każda opracowana partia towaru jest poddawana szczegółowej kontroli jakości. Takie szczeliwa cieszą się dużym zaufaniem przedstawicieli przemysłu, znajdując zastosowanie w najbardziej wymagających i odpowiedzialnych aplikacjach, na przykład w energetyce i zakładach chemicznych. Więcej informacji o szczeliwach do pomp oraz zaworów można znaleźć na stronie firmy Europolit.

śr. ocena 5 / głosów 5