Wakacje w Gdańsku. Gdzie się zatrzymać?

Gdańsk jest wyjątkowo atrakcyjnym miastem do spędzenia wolnego czasu. Niezależnie od pory roku w Gdańsku można znaleźć atrakcje turystyczne czy wydarzenia kulturalne, które warto zobaczyć. W Gdańsku zawsze dzieje się coś ciekawego, dlatego ludzie chętnie przyjeżdżają tu na wakacje. A gdzie się najlepiej zatrzymać w tym czasie? Odpowiadamy!

Stolica województwa pomorskiego jest popularnym kierunkiem podróży turystyczno-biznesowych ze względu na nadmorską lokalizację i moc atrakcji turystycznych: znajdziemy tu zabytki, muzea, wystawy dzieł sztuki, odbywają się koncerty i inne wydarzenia, jest też mnóstwo zieleni i miejsc do celów rekreacyjnych. Nic dziwnego więc, że miasto odwiedzają co roku setki tysięcy turystów. Z tego też powodu baza noclegowo-usługowa jest nader dobrze rozwinięta, a goście mają do wyboru wiele ofert. Jak wybrać właściwą?

Określ cel pobytu

Spytaliśmy eksperta z gdańskiego Hotelu Amber, od czego zacząć poszukiwania dobrego noclegu w mieście. – Na początek najlepiej jest określić swój cel pobytu. Jeśli są to wakacje w Gdańsku, to warto zastanowić się chwilę, co będziemy w tym czasie robić. Jeśli planujemy spędzać czas w większości na plaży, najlepiej jest wybrać hotel nad morzem – mówi ekspert.  – Takie położenie placówki bezpośrednio w pobliżu plaży pozwoli nam na szybkie dotarcie na miejsce, z hotelu prawdopodobnie będzie można wypożyczyć leżaki czy sprzęt rekreacyjny, zaś w ofercie dodatkowej z pewnością znajdziemy aktywności ściśle powiązane z morzem. Morze to być rejs jachtem lub łodzią motorową, zniżka na skorzystanie z usług instruktora pływania czy nawet lekcje nurkowania – dodaje ekspert.

Jeżeli zaś celem pobytu jest zwiedzanie miasta, wizyty w muzeach i innych placówkach kulturalnych, gościom wygodniej będzie poszukać hotelu w centrum Gdańska. Tam właśnie dostęp do wymienionych atrakcji będzie w zasięgu spaceru, ponadto łatwiej będzie o wybór komunikacji miejskiej, gdyby gości akurat naszła ochota na podróż w odległe zakątki Gdańska, do Gdyni lub Sopotu. Hotele w centrum nierzadko dysponują również bazą sprzętów sportowo-rekreacyjnych: można w nich wypożyczyć na przykład rowery, dzięki którym zwiedzimy większą połać miasta. A warto wiedzieć, że sieć ścieżek rowerowych w Gdańsku ma długość aż 713 km i wiele odcinków przebiega przez tereny zielone czy miejsca, skąd  można podziwiać atrakcyjne widoki na Trójmiasto lub Zatokę Gdańską.

Dobierz komfort placówki do potrzeb

Odmienną kwestią są potrzeby gości co do samego miejsca pobytu. Jedni nie potrzebują nadmiernych wygód, wystarczy im skromny pokój z łóżkiem; ci zapewne skuszą się na ofertę hostelu czy jednego z wielu apartamentów na wynajem. Inni goście z kolei chcieliby zaznać w pokojach komfortu, korzystać z hotelowej restauracji i móc po wycieczkach zrelaksować się w hotelowym SPA. Dla takich właśnie gości lepszym wyborem będzie luksusowy hotel, który poza wygodnymi łóżkami, komfortowo wyposażonymi pokojami i doskonałą kuchnią zapewni gościom dodatkowe rozrywki: wstęp do hotelowego klubu, saunę i strefę wellness, masaże i inne atrakcje.

śr. ocena 5 / głosów 6