Kiedy warto zdecydować się na wynajem powierzchni magazynowych?

Handel i pośrednictwo, w których przedmiotem są realne surowce i produkty, nie może obyć się bez przestrzeni magazynowej ściśle dostosowanej do potrzeb danego towaru ani bez usług spedycyjnych, które pozwolą dystrybuować produkty i zarabiać na nich. Jakiego rodzaju podmioty odniosą najwięcej korzyści z wynajmu powierzchni magazynowych? Jakie są zalety takiego rozwiązania?

Komu opłaca się korzystać z wynajmu powierzchni magazynowych?

Obszerne, funkcjonalne, racjonalnie uporządkowane i zarządzanie przestrzenie magazynowe to ogromne wsparcie dla biznesu opartego na handlu i pośrednictwie. Nie każda firma może sobie jednak pozwolić na postawienie własnego magazynu, zwłaszcza jeśli towar jest wymagający lub bardzo różnorodny. Dla kogo jest wynajem powierzchni magazynowych? To pytanie zadaliśmy naszemu rozmówcy z firmy Mark Spedition.

Powierzchni magazynowych do wynajęcia często poszukują firmy nowe lub takie, które są w trakcie poszerzania swojej działalności. Te pierwsze nie są w stanie finansowo podołać zbudowaniu własnego magazynu lub nie mają ściśle określonego profilu, więc nie znajdą dokładnie swoich potrzeb. W czasie kształtowania się charakteru przedsiębiorstwa wynajem jest najbezpieczniejszą i najbardziej elastyczną możliwością. Firmy, które są w trakcie intensywnego rozwoju, korzystają z wynajmu, aby poradzić sobie z coraz większymi potrzebami w zakresie magazynowania do czasu, kiedy przejdą „na swoje”.

Zalety wynajmy powierzchni magazynowych

Oczywiście, posiadanie własnego magazynu na wyłączność to wielka wygoda. Czy jednak jest to praktyczne i korzystne rozwiązanie? Własny magazyn oznacza też koszty i obowiązki, a jeżeli przedsiębiorstwo jest niewielkie, koszty utrzymania własnego magazynu mogą przerosnąć zyski, które on generuje.

Korzystając z wynajmowanego magazynu, nie musimy martwić się o nic, począwszy od gruntu pod budowę, przez sam proces stawiania hali magazynowej, po jej wyposażenie (szczególnie ważne, a zarazem drogie, gdy potrzebujemy przestrzeni do przechowywania wrażliwych produktów), a wreszcie bieżące utrzymanie i znalezienie oraz opłacenie pracowników. Wynajem magazynu oznacza, że jedynym naszym obowiązkiem jest opłacenie miejsca, z którego korzystamy. Cała wyżej wymieniona reszta pozostaje na barkach firmy oferującej wynajem. Jednocześnie, ponieważ są to wyspecjalizowane przedsiębiorstwa, możemy być pewni, że nasz towar jest odpowiednio przechowywany i bezpieczny. Aby zapewnić sobie jeszcze wyższy komfort, warto skorzystać z oferty firmy, która oprócz miejsca oferuje też całodobową obsługę, transport i spedycję.

śr. ocena 0 / głosów 0