Jak wybrać dobry serwis urządzeń spawalniczych?

Urządzenia spawalnicze to niezbędny element wyposażenia licznych zakładów przemysłowych, warsztatów oraz firm budowlanych. Podobnie jak każdy inny sprzęt ulegają one czasem mniej lub bardziej poważnym usterkom i wymagają pomocy specjalistycznego serwisu. Na rynku działa wiele firm świadczących usługi naprawcze takich urządzeń. Czym powinniśmy kierować się wybierając usługi jednej z nich?

Doświadczenie na rynku

Pierwszą rzeczą, którą warto sprawdzić przy wyborze serwisu, jest jego staż na rynku – inaczej mówiąc, warto upewnić się od jak dawna dana firma prowadzi swoją działalność. Długi, przynajmniej kilkunastoletni staż dobrze świadczy o jakości świadczonych usług oraz profesjonalizmie załogi. Dlaczego? Ponieważ rynek skutecznie weryfikuje, czy dana firma w należytym stopniu spełnia oczekiwania klientów – szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, iż grono użytkowników urządzeń spawalniczych jest dość wąskie, wyspecjalizowane i przez to posiadające pewne wymogi co do standardów usług świadczonych im przez inne firmy. Usługodawcy nie wywiązujący się ze swoich obowiązków w należyty sposób w znacznej większości wypadków nie mają szans na zagrzanie miejsca wśród konkurencji i po prostu wypadają z obiegu. Z drugiej strony warto również pamiętać, że niektórzy usługodawcy, którzy dopiero wchodzą na rynek mogą zaoferować nam wysokiej jakości usługi przy bardziej atrakcyjnych cenach.

Autoryzacja producentów

Po czym jeszcze możemy poznać, że dany serwis świadczy usługi wysokiej jakości? Wystarczy sprawdzić, czy współpracuje on z producentami sprzętu spawalniczego. Znane marki udzielają swojej autoryzacji jedynie firmom, które spełniają bardzo wśrubowane normy. Oddając nasze uszkodzone urządzenie do serwisu mogącego pochwalić się autoryzacją producenta możemy mieć pewność skutecznie i profesjonalnie zrealizowanej usługi – pracownicy takich placówek odbywają bowiem specjalne szkolenia i są w pełni wykwalifikowani do wykonywania napraw.

Zakres usług

Przed oddaniem sprzętu spawalniczego warto zapoznać się ze szczegółową ofertą danego serwisu. Bardzo przydatną usługą, świadczoną np. przez firmę Nortech, jest wypożyczanie urządzeń. Dzięki niej przy stosunkowo niewielkich kosztach możemy zastąpić uszkodzone urządzenie drugim, w pełni sprawnym. Dzięki temu unikniemy zupełnie zbędnych wydatków na nowy sprzęt, którego ceny to średnio kilka tysięcy złotych, i będziemy mogli bez przeszkód kontynuować naszą działalność w czasie gdy nasze własne urządzenie będzie przebywać w serwisie.