Wykorzystanie papierów ozdobnych dla opakowań jednostkowych

Wszyscy jesteśmy wzrokowcami – na sklepowych półkach w pierwszej kolejności zauważamy produkty, które dobrze znamy oraz takie, które z jakichś względów nam się spodobały. Gdy robimy zakupy i zależy nam przede wszystkim na cenach, często nasze oczy muszą się sporo napracować, by wypatrzeć rzeczy nie ciekawsze, a tańsze. W naszym artykule przyjrzymy się papierom ozdobnym wykorzystywanym do opakowań jednostkowych i sprawdzimy ich fenomen.

papier-ozdobny

Nie zawsze liczy się tylko wnętrze

Wyobraźmy sobie bardzo prostą sytuację: dostajemy pudełeczko, w którym znajduje się drobny upominek i zaproszenie na prezentację organizowaną przez firmę, której nie znamy. Jeśli pudełeczko będzie nieestetyczne, a zaproszenie wydrukowane na mizernej karteczce i do tego krzywo przyciętej, prawdopodobnie nie będziemy mieli ochoty przyglądać się firmie bliżej. Jeśli pudełeczko i zaproszenie będą stanowiły spójną całość, stworzone z papieru wysokiej jakości, znacznie chętniej wybierzemy się na prezentację. Papiery ozdobne to doskonały materiał do tworzenia luksusowych opakowań, ale też wizytówek, katalogów, broszur, czy zestawów reklamowych. Coraz bardziej cenimy sobie jakość i dotyczy to nie tylko produktów, które kupujemy, ale także ich opakowań, szczególnie w niektórych branżach.

Branże, które stawiają na wysokiej jakości papiery ozdobne

Pierwszym skojarzeniem z niezwykle eleganckimi opakowaniami jednostkowymi z papierów ozdobnych jest zwykle biżuteria – i słusznie. Najpopularniejsze marki stawiają na elegancję w każdym calu. Opakowania z papierów ozdobnych świetnie sprawdzają się także jako opakowania dla kosmetyków naturalnych, które produkowane są przez niewielkie firmy. Jak mówi nam przedstawiciel hurtowni papierów ozdobnych Papercast z Łodzi, klienci dużo chętniej sięgają po produkty w kolorowych pudełeczkach, przewiązane na przykład dratwą, z estetycznymi etykietkami. Tak samo mogą być pakowane drobne domowe dodatki: pachnące świece z naturalnych wosków i świeczniki, figurki, ramki do zdjęć i obrazków, popularne litery do wieszania na ścianach, czy układania na meblach. Opakowania są szczególnie ważne przy produktach, które chętnie kupujemy jako upominki dla naszych najbliższych.

W hurtowniach dostępne są różne papiery ozdobne: gładkie papiery kolorowe o różnych gramaturach, papiery transparentne, papiery metalizowane i perłowe, papiery brokatowe, czy eleganckie papiery z tłoczeniem. Wybór jest naprawdę szeroki, dlatego bez problemu znajdziemy papier idealny do wykonania opakowania, czy innego elementu, który świetnie będzie współgrał z naszą marką i produktem.

śr. ocena 5 / głosów 7