Zakres usług świadczonych przez firmy przeprowadzkowe

Zmiana miejsca pracy czy zamieszkania to wydarzenie mocno stresujące. Trzeba rozstać się ze znajomymi kątami i zaadaptować do nowych warunków. A w międzyczasie spakować, zabezpieczyć i przetransportować cały dobytek. Na szczęście decydując się na skorzystanie z usług firmy profesjonalnie zajmującej się przeprowadzkami, możemy oszczędzić sobie większość kłopotu. Na co będziemy mogli liczyć?

Wybór firmy przeprowadzkowej w dużej mierze zależy od tego, czy ile sprzętów trzeba przemieścić i czy wymagają one specjalnego traktowania, a także od tego, czy przenosimy się stosunkowo niedaleko, czy może za granicę. Oczywiście istnieją przedsiębiorstwa, które zajmą się i przeprowadzką ze studenckiej kawalerki do pierwszego własnego mieszkania, i przenosinami całych instytucji bądź magazynów.

„Pakiet podstawowy”…

Selekcją rzeczy, które chcemy ze sobą zabrać w nowe miejsce, jak również ich pakowaniem, możemy się zająć sami, firmie przeprowadzkowej zlecając tylko przewiezienie wszystkiego z jednego punktu do drugiego odpowiednio dużym autem. Obok załadunku i rozładunku firmy takie najczęściej oferują też wypożyczenie na czas przeprowadzki potrzebnych kartonów i innego rodzaju pojemników. Jest to w pewnym sensie „pakiet podstawowy” – w przypadku niektórych przedsiębiorstw możemy jednak liczyć na znacznie, znacznie więcej.

…i opcje rozszerzenia

Jeśli zachodzi taka potrzeba, fachowcy rozmontują meble na czas przewozu, a następnie ponownie je zmontują i rozstawią, a nawet wypoziomują już w miejscu docelowym. Firmie przeprowadzkowej możemy zlecić też spakowanie całego naszego dobytku, gdy sami nie chcemy lub np. z braku czasu nie jesteśmy się tym w stanie zająć. Korzystając z usług renomowanych przedsiębiorstw, takich jak choćby gdańska firma Auto-Transport, zyskujemy pewność, że nasze mienie zostanie w należyty sposób zabezpieczone.

Zapewnienie bezpieczeństwa

Przedsiębiorstwa te dysponują bowiem rozmaitymi materiałami ochronnymi, takimi jak folie bąbelkowe, ochronne gąbki i pianki, wypełniacze styropianowe czy koce przemysłowe. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią pasy mocujące w meblowozie, a także wyłożenie go wykładziną tłumiącą wstrząsy. Do transportu wyjątkowych sprzętów, takich jak fortepiany, dzieła sztuki, kasy pancerne lub urządzenia biurowe, wykorzystuje się nawet specjalistyczne narzędzia, takie jak windy hydrauliczne czy nienaruszające struktury delikatnych posadzek wózki platformowe.

Usługi dodatkowe

W przypadku dużych, skomplikowanych przeprowadzek zajmujące się nimi firmy mogą przeprowadzić wstępne oględziny (obejmujące wycenę) oraz zapewnić wsparcie koordynatora całego procesu w czasie jego trwania. Jeśli zaś przenosimy się do innego kraju, profesjonaliści zajmą się też wszelkimi związanymi z tym formalnościami, takimi jak sporządzenie listy mienia czy deklaracji celnej bądź kwestie ubezpieczeniowe. Wśród innych usług świadczonych przez niektóre firmy przeprowadzkowe, warto też wymienić okresowe magazynowanie dobytku, sprzątanie w miejscu, które opuszczamy (wraz z utylizacją niechcianych mebli), a nawet zajęcie się domowymi zwierzętami w tym szczególnie trudnym również dla nich okresie.