Zalety ławek ze stali nierdzewnej

Ławki ze stali nierdzewnej to połączenie komfortu i nowoczesnego designu. Dzięki tym dwóm właściwościom, idealnie nadają się zarówno jako meble miejskie, jak i ławki do galerii handlowych oraz intensywnie użytkowanych obiektów. Jakie są najważniejsze zalety ławek ze stali nierdzewnej?

Zalety ławek ze stali nierdzewnej

Wytrzymałość

Ławki ze stali nierdzewnej wyróżniają się wyjątkową wytrzymałością. Są nie tylko zabezpieczone przed korodowaniem, ale także odporne na akty wandalizmu i usterki związane z intensywną eksploatacją. Dzięki tym cechom, to idealny mebel miejski, który nie wymaga kosztownej, corocznej renowacji i doskonale sprawdza się w parkach, na placach oraz innych terenach przestrzeni miejskiej.

Design

Ławki ze stali nierdzewnej to także bardzo ciekawy, nowoczesny design. Metalowe siedziska i oparcia doskonale pasują do nowoczesnej architektury, a ich surowa barwa podkreśla minimalistyczny styl ławki. To rozwiązanie szczególnie chętnie stosowane w obiektach użyteczności publicznej, stalowe ławki możemy także znaleźć na korytarzach galerii handlowych oraz w biurowcach.

Gdzie najczęściej instalujemy ławki ze stali nierdzewnej?

Nowoczesna przestrzeń miejska jest projektowana w taki sposób, aby była równocześnie praktyczna i przyjazna dla mieszkańców. W dużych miastach widać wyraźny trend do tworzenia wspólnych stref dla mieszkańców, które często urządzane są w oparciu o proste, minimalistyczne meble miejskie. W ten trend doskonale wpisują się ławki ze stali nierdzewnej, które dzięki satynowaniu lub polerowaniu, mogą uzyskać połysk nadający im naprawdę efektowny wygląd.

Ławskie ze stali nierdzewnej są też bardzo mocne i odporne na działanie warunków atmosferycznych. Wybierając taką ławkę do parku albo miejskiego ogrodu, mamy pewność, że nie będziemy zmuszeni ciągle wymieniać połamanych szczebli i oparć. Stal nierdzewna ma również tę zaletę, że zdecydowanie łatwiej ją doczyścić niż np. tradycyjne drewno. I właśnie dzięki tym atutom, ławki ze stali nierdzewnej są często instalowane nie tylko w parkach, ale także na placach, skateparkach, ogrodach oraz skwerach.

Jak dodaje ekspert z firmy CALUS-PStal nierdzewna jest bardzo dobrym materiałem do produkcji w zasadzie każdych mebli miejskich. Dzięki swoje trwałości i możliwości operowania kształtem stalowych elementów, doskonale nadaje się nie tylko do produkcji ławek, ale także stojaków na rowery, najazdów i koszy na śmieci. Dzięki temu, do stalowych ławek możemy dobrać idealnie do nich pasujące dodatkowe wyposażenie do parków i ogrodów, tworząc spójną stylistycznie całość.