Akcesoria do przechowywania dla motocyklistów

W dzisiejszych czasach, kiedy na ulicach borykamy się z nadmiarem aut, tworzących korki i drogowe zatory, przemieszczanie motocyklem staje się coraz bardziej popularne. Chociaż nadal traktowane głównie jako hobby, podróżowanie motocyklem dla niektórych jest nie tylko pasją, ale i sposobem na szybkie i sprawne dotarcie w wiele miejsc, niedostępnych dla samochodów. Motocykl, to także motocyklowe akcesoria. Jak i gdzie je przechowywać?

pokrowiec-na-motor

Motocyklowe akcesoria to przede wszystkim specjalnie zaprojektowana odzież, buty, kaski oraz rękawice. Jak i gdzie je przechowywać? Dowiesz się z naszego krótkiego przewodnika.

Co każdy motocyklista posiadać powinien

Zacznijmy od przechowywania odzieży. Ubrania na motocykl to specyficzny typ odzieży; razem z kaskiem i dodatkami może zająć w naszej szafie sporo miejsca. Dlatego dobrze zaopatrzyć się w specjalny wieszak, na którym zawiesimy nie tylko kask, ale i kurtkę, a także kluczyki do motocykla. Dzięki temu cały strój motocyklowy będzie w jednym miejscu i będziemy mogli szybko sięgnąć po niego w każdej chwili.

Chroń swój motocykl

Akcesoria do przechowywania dla motocyklistów to przede wszystkim pokrowce na motory. Te, przeznaczone do przechowywania pojazdów w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak garaż czy magazyn, doskonale ochronią go przed pyłem oraz kurzem. Wykonane z oddychających tkanin tekstylnych, zabezpieczą nasz motocykl przed zanieczyszczeniami, powstającymi podczas garażowych prac. Z kolei pokrowce przeznaczone do przechowywania motocykla na zewnątrz, ochronią go przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych. Szeroki wybór pokrowców na motocykle, a także innych akcesoriów motocyklowych wysokiej jakości i w przystępnych cenach, znajdziemy w sklepie motocyklowym X-Moto, prowadzącym zarówno sprzedaż internetową i stacjonarną.

Ruszaj w drogę

Kufry i sakwy to z kolei doskonałe akcesoria do przechowywania rzeczy, niezbędnych podczas każdej podróży. Umieszczane z tyłu motoru, pełnią rolę samochodowego bagażnika i pozwalają bezpiecznie przewieźć swoje rzeczy. Wybór kufra lub sakwy w określonym rozmiarze zależeć będzie od kilku czynników; przede wszystkim od tego, czy podróżujemy samotnie, czy z pasażerem. Kufry od sakw różnią się ceną oraz faktem, że można je zamknąć na kluczyk. Z drugiej strony, w razie wypadku, mogą się zniekształcić. Sakwy z kolei są tańsze i lżejsze, jednak przemakają i poszerzają pojazd.

śr. ocena 5 / głosów 5