Ciągniki kanadyjskie – najlepsze modele dostępne w Polsce

Kanadyjskie ciągniki marki Versatile są jednymi z najpopularniejszych maszyn rolniczych na świecie. W Polsce jej przedstawicielem jest firma KAGRO, która posiada w swojej ofercie masywne ciągniki rolnicze zasilane silnikami Cummins. W naszym artykule przybliżamy ich krótką charakterystykę i podajemy, jakie korzyści wynikają z ich użytkowania. Zapraszamy.

ciagnik-kanadyjski

Wydajny i oszczędny silnik

Warto zwrócić uwagę, że kanadyjskie ciągniki rolnicze Versatile MFWD są zasilane sześciocylindrowym silnikiem Cummins QSL9 o pojemności 9 litrów. Jest on dostępny w wersjach od 250 do 400 KM. Wysokociśnieniowy mechanizm wtrysku common rail zapewnia bezproblemową dostawę energii oraz szybką reakcję silnika z mniejszą ilością wibracji. Model ten, dzięki zintegrowanej nagrzewnicy wpustowej, jest także doskonały do rozruchu na zimno.

Silnik jest połączony z uproszczoną (wystarczy wcisnąć przycisk) przekładnią biegów typu PowerShift, posiadającą 16 przełożeń do przodu i 9 do tyłu, dzięki której można osiągnąć prędkość około 40 km/h. Skrzynia posiada utwardzane koła zębate o skośnych zębach na łożyskach tocznych i zapewnia solidną oraz cichą pracę.

Wygodny i ergonomiczny system hydrauliczny

Ciągnikom rolniczym marki Versatile nie są straszne rygorystyczne wymagania, które dotyczą większego przepływu od systemu hydraulicznego, a także stałej prędkości na wale odbioru mocy i zdolności przewożenia ciężkich ładunków. Zastosowany w nich zamknięty system hydrauliczny, reagujący na obciążenie pojazdu, zapewnia dużą pojemność dla osprzętu, który wymaga wysokich przepływów hydraulicznych. Zapewnia on ciśnienie oraz przepływy według zapotrzebowania, a w sytuacji, kiedy siła hydrauliczna nie jest potrzebna, przechodzi on w stand-by – niskociśnieniowy tryb czuwania – aby zaoszczędzić energię.

Cały układ hydrauliczny jest kontrolowany sterowaniem dotykowym, opartym o pompę o wydatku maksymalnym 208 l/min lub 284 l/min. Został on zaprojektowany w sposób ergonomiczny, co sprzyja poręczności oraz wygodzie użytkowania. Ponadto w ciągnikach Versatile zastosowano rozdzielacz cztero- (w wersji standard) oraz sześciosekcyjny w opcji dodatkowej.

Dzięki przedstawicielstwu marki Versatile w Polsce oferujemy kanadyjskie ciągniki rolnicze również u nas – zachęca ekspert firmy KAGRO, która oferuje m.in. ciągniki rolnicze Versatile MFWD zasilane przez silnik Cummins QSL9.

śr. ocena 5 / głosów 6