Czym jest system wspólnego użytkowania samochodów?

System wspólnego użytkowania samochodów, czyli car sharing wywodzi się z ekonomii współdzielenia, jaka nawiązuje do różnych obszarów życia. Dlatego, dobrze będzie zastanowić się nad tym rozwiązaniem, gdy chcemy poruszać się samochodem tylko w razie konieczności i mieć pozytywny wpływ na środowisko.

Decyduje klient

W car sharingu, traktowanym jako czwarty wymiar mobilności najważniejsze jest to, że o wszystkim decyduje klient. Rejestracja, odbiór i zwrot samochodu pozostają w rękach użytkownika. Dlatego prostota tej obsługi z szybkością realizacji stanowią jej niezaprzeczalne atuty. Warto podkreślić, że usługa ta jest stosunkowo młoda na polskim rynku, a już bardzo popularna. W dużych aglomeracjach miejskich mieszkają bowiem ludzie świadomi tego, jak istotne jest to, aby zmniejszyć emisję spalin, czy też po prostu korzystać z pojazdu w razie konieczności. Kiedy więc już ktoś pilnie musi skorzystać z samochodu, to najlepiej będzie, gdy skorzysta z tego, co ma do zaoferowania 4mobility.pl, gdyż usługa ta jest idealnie wpasowana
w potrzeby konsumenckie, związane z motoryzacją. Korzystanie z samochodu na minuty polega na tym, że płaci się wyłącznie za przejechane kilometry i odstawia się auto we wskazanym miejscu. Wtedy też można liczyć na to, że bezproblemowo zrealizujemy wszystkie rzeczy, jakie były do załatwienia w centrum.

Rejestracja w systemie

Żeby skorzystać z car sharingu należy zarejestrować się w systemie, za pomocą smartfona. Później trzeba zeskanować prawo jazdy oraz podać numer karty płatniczej. Wskazujemy, gdzie chcemy odebrać samochód i gdzie jedziemy. Na tej podstawie otrzymamy informację zwrotną związaną z tym, gdzie potem odstawić samochód. Następnie, dostaniemy też kod, dzięki któremu otworzymy samochód. I tyle. System wspólnego użytkowania samochodów jest więc rzeczywiście nowoczesną i prostą usługą. Wśród Polaków rośnie świadomość co do tego, jak ważne jest to, aby oszczędzać środowisko i zmniejszać codzienny ruch w mieście. A to idealnie wpisuje się car sharing.