Dlaczego leasing aut używanych się opłaca?

Zalety leasingowanych aut nie budzą dzisiaj wątpliwości. Obecnie leasing to chętnie wybierany sposób na pozyskanie niezbędnych dóbr do prowadzenia własnego biznesu. Do takich potrzebnych rzeczy zaliczamy przede wszystkim samochody. Leasing auta to ekonomiczne i praktyczne rozwiązanie. Przed skorzystaniem z takiej usługi warto jednak rozważyć możliwość leasingu auta używanego. Dlaczego?

Dlaczego leasing aut używanych się opłaca?

Korzyści finansowe

Jak się okazuje, leasing może stać się niezwykle opłacalnym sposobem finansowania samochodu używanego.

Oczywistą sprawą jest, że auta używane są po prostu tańsze od tych prosto z salonu. – Tłumaczy specjalista reprezentujący niezależną firmę leasingową GO Leasing z Gliwic. – Warto jednak pamiętać, że w przypadku usługi leasingu szczególnie istotny jest stan samochodu. Dlatego też firmy leasingowe najchętniej oddają w użytkowanie auta kilkuletnie, najlepiej do 3 lat, ewentualnie 6. Preferowany samochód powinien być w dobrym stanie, co mogą potwierdzić stosowne dokumenty lub też opinia rzeczoznawcy. Kilkuletni samochód w dobrym stanie, którego eksploatacja nie okaże się zbyt kosztowna, będzie tańszym rozwiązaniem dla firmy. Dzięki temu przedsiębiorcy leasingujący auta używane mogą liczyć zarówno na niską wpłatę własną, jak i na obniżone raty miesięczne.

Bogate możliwości

Warto jednak zaznaczyć, że niższe koszty to nie jedyny powód, dla którego warto brać w leasing samochody używane. Do atutów tego rozwiązania zaliczyć można również wspomniany wcześniej dobry stan tego typu pojazdów. Wszystko ze względu na restrykcyjne nieraz warunki firm leasingujących, które nierzadko preferują samochody bezwypadkowe, pochodzące wyłącznie ze sprawdzonych źródeł i z pełną historią serwisowania. Stan techniczny takich aut jest znakomity i jakością często nie odstępują one od nowych samochodów, zwłaszcza w przypadku rocznych czy dwuletnich modeli. Dzięki temu przedsiębiorca leasingujący auto używane może liczyć na jego wydajną pracę i niskie koszty eksploatacji. Ponadto leasing samochodu używanego to również okazja do częstszej wymiany pojazdów. Im starsze auto, tym możliwy jest szybsze wzięcie w leasing kolejnego, nowszego samochodu. To doskonałe rozwiązanie dla osób, którym zależy na cyklicznych wymianach floty firmowej. Podsumowując, leasing aut używanych może być opłacalnym, bezpiecznym i praktycznym rozwiązaniem. Biorąc pod uwagę tak wiele zalet leasingu samochodów używanych, nie dziwi fakt, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na taką właśnie formę finansowania aut dla firmy.