Myjki gorącowodne Karcher – poznaj ich zastosowanie

Myjki ciśnieniowe są dostępne na rynku w coraz większej liczbie modeli o różnej mocy roboczej oraz zastosowaniu. Dowiedz się, czym charakteryzują się myjki gorącowodne Karcher i w jakich warunkach można używać ich do pracy.

myjka-goracowodna

Myjki gorącowodne a zimnowodne

Czym różnią się od siebie myjki gorącowodne i zimnowodne? Wbrew nazewnictwu myjkami zimnowodnymi umyjesz powierzchnie nie tylko zimną wodą. Istnieje możliwość czyszczenie również wodą ciepłą, której temperatura się nawet osiemdziesięciu stopni Celsjusza . Jednakże woda nie jest podgrzewana przez urządzenie, ale już w wyższej temperaturze doprowadzana do myjki ze źródła – np. wodociągów. Tymczasem myjki gorącowodne posiadają funkcję podgrzewania wody w trakcie pracy.

Myjki gorącowodne Karcher – poznaj klasy urządzeń

Ze względu na zróżnicowane potrzeby użytkowników myjek, marka Karcher przygotowała kilka klas urządzeń, które sprawdzają się w różnych warunkach i radzą sobie z innymi rodzajami zabrudzeń.

  • Klasa Upright – myjki gorącowodne tej klasy charakteryzują się pionową, kompaktową konstrukcją. Doskonale zdają egazmin w warsztatach motoryzacyjnych, firmach zajmujących się wykończeniówką czy firmach srzątających.
  • Klasa Kompakt – jest to grupa najmniejszych urządzeń, które znajdują swoje zastosowanie w małych zakładach rzemieślniczych czy w użytku wokół domu.
  • Klasa średnia – myjka tej klasy mają dużą moc oraz wydajność. Usuwają poważniejsze zabrudzenia – radzą sobie w takich branżach jak rolnictwo czy budownictwo. Godnym uwagi urządzeniem tej klasy jest myjka HDS 10/20-4M – https://www.asc-pro.pl/produkt/myjka-cisnieniowa-goracowodna-klasy-sredniej-hds-1020-4m/.
  • Klasa super – urządzenia charakteryzują się najwyższą mocą i są przeznaczone do usuwania ekstremalnie trudnych zabrudzeń.

Myjki gorącowodne – jakie mają cechy?

Oprócz wysokich osiągów marka Karcher stawia również na wygodą i łatwość użytkowania swoich produktów. Dlatego urządzenia tej marki są charakteryzują się dużą mobilnością oraz intuicyjną obsługą. Pistolety spustowe są zaopatrzone w technologii EASY!Force, która minimalizuje siłę konieczną do utrzymania wysokiego ciśnienia roboczego strumienia wody. Urządzenia charakteryzują się wysoką wydajnością, dzięki czemu pozwalają na ograniczenie zużycia energii oraz wody. Dostęp do poszczególnych podzespołów myjek gorącowodnych Karcher jest łatwy, dlatego ewentualne naprawy lub wymiany części nie wymagają inwazyjnego ingerowania w urządzenie.

Osiągi myjek ciśnieniowych gorącowodnych

W zależności od klsy urządzeni myjki Karcher z podgrzaniem wody charakteryzują się innymi osiągami. Najsilniejsze urządzenia klasy Super mogą osiągać moc rzędu 13,4 kW, a ich ciśnienie robocze sięga 200 bar. Mniejsze, bardziej kompaktowe urządzenia osiągają niższe rezultaty, co sprawia, że są zupełnie bezpieczne w czasie użytku w domowego i w ogrodzie.

śr. ocena 5 / głosów 1