Do salonu samochodowego po używane auto? Tak, to możliwe!

Salony samochodowe kojarzymy w szczególności z kupnem nowego auta. Jednak nie każdy wie, że u dealera możemy zakupić również auto używane w świetnym stanie. Gdy masz już dość przeglądania ogłoszeń i ryzykowania kupna pojazdu, którego stan będzie całkowicie inny niż opis, zajrzyj do salonu dealera.

W salonach dealerskich znajdziemy przede wszystkim samochody używane z nowszych roczników. Pochodzą one głównie od klientów, którzy zostawiają je w rozliczeniu, kupując kolejne auto. Również część samochodów podchodzi z leasingu. Zdecydowana większość z nich to auta, które zostały zakupione w Polsce. Część sprowadzana jest z innych krajów, ale są to samochody dokładnie sprawdzone pod kątem wad technicznych i prawnych.

Zanim samochody trafią do sprzedaży, biorą udział w dokładnym przeglądzie technicznym w ASO marki. Tam są szczegółowo sprawdzane przez specjalistów – podobnie jak w przypadku przeglądów samochodów nowych. W przypadku, gdy w samochodzie są jakieś niewielkie usterki lub trzeba wymienić poszczególne części zamienne, prace wykonuje się od razu, dlatego klient nie musi się już nimi zajmować i kupuje samochód od razu gotowy do jazdy. Wobec tego zakupienie używanego auta u dealera to świetna propozycja dla każdego, kto chciałby znaleźć dla siebie samochód bez ryzyka.

To jednak jeszcze nie wszystkie zalety kupowania używanych aut w salonach dealerskich. Warto wskazać, że możemy też otrzymać na nasz samochód półroczną albo roczną gwarancję. Gdy podczas obowiązywania gwarancji dojdzie do awarii elementów podlegających ochronie, wtedy zostaną one bezpłatnie wymienione lub naprawione.

Oprócz tego wiele salonów dealerskich oferujących auta z drugiej ręki, na przykład Ford salon Warszawa, udostępnia swoim klientom korzystne metody finansowania. Gdy nie mamy wystarczającej sumy, na miejscu możemy wziąć kredyt samochodowy albo wziąć używane auto w leasing, co jest korzystnym wyborem dla firm. Dodatkowo możemy od razu wykupić tanie ubezpieczenie samochodowe OC oraz dodatkowe polisy AC, NNW.