Usługi blacharskie krok po kroku

Utrzymanie samochodu w dobrym stanie to gwarancja bezpieczeństwa poruszania się danym pojazdem, ale również zachowania jego wysokiej estetyki. Wszystko to wpływa na wartość auta, dlatego wszelkie usterki warto usuwać jak najszybciej i regularnie serwisować pojazd. Istotne znaczenie mają tu w szczególności usługi blacharskie. Co warto wiedzieć na ich temat?

Usługi blacharskie – na czym to polega?

Usługi blacharskie to zespół działań mających na celu przywrócenie wyglądu samochodu do stanu pierwotnego oraz wszystkich jego parametrów do wartości fabrycznych. Doświadczeni blacharze samochodowi dbają o to, by wszelkie uszkodzenia, usterki i ślady na karoserii zostały usunięte bez śladu, tak, by auto wyglądało i działało bez zarzutu. Pamiętajmy przy tym, że naprawy blacharskie warto wykonywać na bieżąco, gdyż różnego rodzaju uszkodzenia, odkształcenia czy też korozja karoserii może doprowadzić do poważniejszych awarii oraz znacznie obniżać wartość auta. Wybierając profesjonalny warsztat blacharski możemy liczyć na wysokiej jakości obsługę w zakresie kompleksowej naprawy uszkodzonego samochodu.

Serwis blacharski – zakres działalności

Na czym dokładnie polegają naprawy blacharskie? Serwis blacharski oferuje:

  • Naprawy powypadkowe – likwidacja szkód zarówno po niewielkich stłuczkach, jak i poważniejszych kolizjach to w dużej mierze właśnie naprawy blacharskie, które mogą przywrócić dawny wygląd i stan auta.
  • Naprawa skorodowanej karoserii – rdza to prawdziwa zmora kierowców, a dzięki profesjonalnej obsłudze warsztatu blacharskiego obejmującej m. in. wymianę drzwi czy klapy od bagażnika, można z powodzeniem pozbyć się wszelkich śladów korozji na karoserii, poprawiając tym samym wygląd auta, a także zwiększając bezpieczeństwo użytkowania pojazdu.

Usługi blacharskie są niezbędne w przypadku wszelkiego rodzaju uszkodzeń auta powstałych na skutek wypadków drogowych, postępu korozji, ale też uderzeń czy wgnieceń o innej genezie. Obsługa blacharska polega m. in. na wyciąganiu wgnieceń, wymianie, prostowaniu i regeneracji poszczególnych części nadwozia oraz elementów takich jak ramy czy felgi. Doświadczeni blacharze zajmują się profilowaniem i kształtowaniem blach w celach odtworzeniowych. W ramach serwisu blacharskiego wykonuje się przy tym specjalistyczne pomiary nadwozia. Oprócz tego niezbędne mogą się okazać również prace lakiernicze.

Jak korzystać z usług blacharskich?

Aby skorzystać z usług blacharskich należy podjąć współpracę z profesjonalnym serwisem blacharsko-lakierniczym. Dobry serwis, taki jak Centrum Likwidacji Szkód Walder, powinien gwarantować wykwalifikowaną kadrę oraz profesjonalne zaplecze technologiczne obejmujące nowoczesne urządzenia pomiarowe. W serwisie zgłaszamy szkodę lub chęć naprawy auta z innego powodu. Profesjonalne usługi blacharskie to gwarancja utrzymania auta w doskonałym stanie na długie lata.

śr. ocena 5 / głosów 5