Jak wybrać dobry aerozol na rdzę?

O tym, że auto warto zabezpieczać przed rdzą, przekonał się każdy kierowca, który choć raz zaniedbał ten ważny aspekt pielęgnacji samochodu. Pojazd pozbawiony solidnej ochrony antykorozyjnej, już po pierwszej zimie będzie prezentował się nie najlepiej, upstrzony większymi lub mniejszymi plamami rdzy. Najprostszym sposobem zabezpieczenia nadwozia i podwozia przed rdzą jest aplikacja specjalnego aerozolu.

Zabezpieczenia antykorozyjne okiem specjalisty

W naszych warsztatach każdego roku pojawiają się kierowcy przerażeni tempem zniszczeń, jakie w ich samochodach czyni rdza – mówi ekspert z firmy Rust Check Poland.

Stosując specjalne preparaty jesteśmy w stanie eliminować te uszkodzenia i zatrzymać proces dalszej korozji, niemniej zawsze podkreślamy, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego naszym klientom zalecamy regularne stosowanie aerozolu Rust Stop.

Rust Stop to najskuteczniejszy preparat antykorozyjny, od kilkudziesięciu lat stosowany w motoryzacji i nie tylko. W przeciwieństwie do konkurencyjnych preparatów, które działają wyłącznie osłonowo, ten aerozol podczas aplikacji wypiera wodę ze szczelin i zakamarków, jednocześnie aktywnie reagując z tlenkiem żelaza. Efektem jest całkowite ugaszenie ogniska rdzy i zahamowanie jej dalszego rozwoju.

Jak działa preparat przeciw rdzy Rust Stop?

Olbrzymią zaletą aerozolu Rust Stop jest zdolność docierania w najgłębsze zakamarki i szczeliny, szwy oraz zagięcia blach karoserii. Docierając głęboko, wypiera nagromadzoną wodę i jest w stanie powstrzymać postęp korozji z istniejących już ognisk.

Kolejną cechą wyróżniającą Rust Stop jest czystość. Aplikując go nie narażamy auta na brzydkie zabrudzenia, toteż po zakończeniu pracy nie musimy dodatkowo czyścić widocznych elementów. Jest też całkowicie bezpieczny dla lakieru i części chromowanych.

Rust Stop zachowuje stan płynny lub półpłynny nawet przy ujemnych temperaturach. Oznacza to, że nie tylko chroni przed korozją blachy, ale dodatkowo zapobiega zamarzaniu zamków i działa jak smarowidło, usprawniające pracę zawiasów oraz innych mechanizmów nadwozia. Rust Stop umożliwia nawet odkręcenie gwintów, które uległ zapieczeniu w efekcie korozji.

Jak wybrać odpowiedni preparat na rdzę?

Wybierając aerozol na rdzę, musimy odpowiedzieć sobie na pytanie, z jakimi elementami auta będziemy pracować. Osobne preparaty przeznaczone są do ochrony nadwozia i podwozia.

Rzadki, głęboko penetrujący aerozol Rust Stop A przeznaczony jest do profili zamkniętych, a zatem warto sięgnąć po niego do wykonania zabezpieczeń antykorozyjnych nadwozia. Nieco gęstszy preparat Rust Stop B stosuje się do zabezpieczenia podwozia i nadkoli, szczególnie narażonych nie tylko kontakt z wodą, ale także na sól i uszkodzenia mechaniczne.