Wynajem samochodu na miesiące. Korzyści z usługi

Samochód w firmie to rzecz niezbędna. Niestety nie każdego przedsiębiorcę stać na szybkie zbudowanie własnej floty, nie każdy też chce i może zdecydować się na leasing czy kredyt. W niektórych branżach istnieje wyłącznie sezonowe zapotrzebowanie na pomocniczy środek transportu, w jeszcze innych sytuacjach potrzebne jest dodatkowe auto na czas współpracy np. z ekspertami zapraszanymi z zagranicy.

wynajem-samochodu

Średnioterminowy wynajem samochodu, czyli wypożyczenie go na okres od jednego do kilkunastu miesięcy, jest dobrym rozwiązaniem wszystkich tych sytuacji. Choć w Polsce wypożyczalnie samochodów wciąż są swego rodzaju nowością, ich popularność dynamicznie wzrasta – przekonuje nasz rozmówca z Abacus Cars Rental.

Dodatkowy samochód w kryzysowej sytuacji

W biznesie zawsze należy spodziewać się niespodzianek i być gotowym na nieprzewidziane zdarzenia, również w sensie pozytywnym. Zdarza się, że wzmożony ruch wymusza zaangażowanie dodatkowych pracowników sezonowych, ale często potrzeba ta dotyczy również sprzętu, w tym pojazdów.

Trudno wyobrazić sobie przedsiębiorcę, który nagle decyduje się na zakup nowego samochodu w celu zaspokojenia doraźnych potrzeb. Byłoby to zachowanie ryzykowne i w dłuższej perspektywie na pewno nieopłacalne, toteż zdecydowanie lepszym pomysłem jest wypożyczenie samochodu.

Wynajem średnioterminowy auta – sposób na oszczędności

Jednak na wynajęcie samochodu na miesiące decydują się nie tylko biznesmeni w nagłych sytuacjach. Często wypożyczenie, zamiast kupna auta, jest elementem dobrze opracowanej taktyki finansowej. Warto zauważyć, że taki wybór niesie ze sobą wiele wymiernych korzyści.

Po pierwsze, posługując się wynajmowanym samochodem, nie musimy troszczyć się o koszty ubezpieczenia, przeglądów technicznych i serwisu, sezonowej wymiany opon itp. Wszystkie wydatki związane z samochodem ograniczają się do stałej, a więc przewidywalnej ceny wynajęcia oraz kosztu napełniania baku.

Po drugie, wynajęcie samochodu na miesiące jest bezpieczniejsze i wygodniejsze np. od leasingu. Zwłaszcza wobec wahającej się koniunktury, wizja leasingu czy innej długoterminowej umowy może być dla przedsiębiorcy poważnym zagrożeniem. Tymczasem, korzystając z dobrej wypożyczalni, możemy dostać samochód na tak długo, jak będzie nam potrzebny, nie troszcząc się o ewentualną konieczność późniejszego upłynnienia takiej inwestycji.

Po trzecie, średnioterminowy wynajem samochodu, w przeciwieństwie do leasingu czy kredytu na własny pojazd, nie wpływa na zmianę zdolności kredytowej klienta. Umowy wynajmu auta należą do tzw. zobowiązań pozabilansowych, nie stanowią więc obciążenia dla historii kredytowej firmy.

Jeśli jesteś zdecydowany lub zainteresowany możliwością wynajęcia samochodu na okres kilku miesięcy, pamiętaj, by uważnie wybrać wypożyczalnię. Zapoznaj się przede wszystkim z regulaminem współpracy, aby mieć pewność, że nie zaskoczą Cię żadne ukryte koszty.

śr. ocena 5 / głosów 7