Zalety korzystania z autoryzowanego serwisu samochodów

Jeżdżąc samochodem na gwarancji rzadko zastanawiamy się nad tym, czy korzystać z autoryzowanego serwisu, czy może wybrać tańszą opcję, czyli warsztat niezależny. Inaczej sprawy się mają, gdy za przegląd czy naprawę musimy zapłacić. Wielu kierowców aut pogwarancyjnych wybiera zwykły warsztat, jednak warto pamiętać, że za taką „oszczędność” można słono zapłacić.

serwis-samochodowy

Argument dotyczący różnicy cen usług świadczonych przez ASO i tzw. warsztaty niezależne właściwie nie ma racji bytu. Choć rzeczywiście zdarza się, że za usługi nieautoryzowanego serwisu płacimy mniej, tracimy tutaj na jakości. W konsekwencji awarie zdarzają się częściej, toteż sprytny plan na oszczędność mocno zawodzi – przekonuje nasz rozmówca z firmy ADF Auto.

Za co płacisz w autoryzowanym serwisie?

Jeśli zastanawiasz się, za co tak naprawdę płacisz w autoryzowanym serwisie obsługi, spieszymy z wyjaśnieniami. Podobnie jak w zwykłym warsztacie płacisz przede wszystkim za nowe części zamienne i za robociznę. Z tą różnicą, że w ASO zawsze możesz mieć 100% pewność, że części zostaną zamienione na oryginalne i fabrycznie nowe, a wszelkie naprawy będą przeprowadzone zgodnie z wymogami producenta i z wykorzystaniem najnowszych technologii.

Pracownicy autoryzowanych serwisów FCA mogą pochwalić się specjalizacją w zakresie napraw samochodów grupy Fiat Chrysler Automobiles. Takie punkty obsługi nie tylko są zobowiązane do ciągłego szkolenia swoich pracowników, ale pozostają też w ciągłym kontakcie z producentem. W ten sposób zyskują dostęp do najnowszych rozwiązań technologicznych i narzędzi, tak bardzo potrzebnych w warsztacie zwłaszcza teraz, gdy większość nowych samochodów składa się w dużej mierze z elektroniki.

Ustaliliśmy już, że odbierając samochód z naprawy lub przeglądu w ASO, zyskujesz przede wszystkim sprawne i niezawodne auto, które będzie ci służyć jeszcze przez długi czas. Mocno wyśrubowane standardy, jakie panują w takich wyspecjalizowanych warsztatach, nie dopuszczają błędów wynikających z pośpiechu czy niedbałości.

Również fakt używania wyłącznie producenckich części przemawia za wysoką jakością takich usług. Oczywiście, aby nie być gołosłownymi, autoryzowane warsztaty dają swoim klientom gwarancję na wykonane naprawy. W ten sposób wiesz na pewno, że za usunięcie danej usterki w okresie trwania gwarancji zapłacisz tylko raz.

Kolejną zaletą korzystania z profesjonalnego zakładu napraw samochodowych jest większa wartość twojego auta przy zbyciu. Na wszystkie naprawy i wymiany części dostajesz fakturę, która w sytuacji sprzedaży auta może być kartą przetargową, dzięki której zarobisz na nim więcej.

W niektórych autoryzowanych serwisach samochodów możesz także liczyć na dodatkowe usługi, które okazują się olbrzymim wsparciem w sytuacji, gdy przez jakiś czas nie możesz korzystać z własnego auta. Mamy tu na myśli przede wszystkim bezpieczne i wygodne samochody zastępcze, których profesjonalne warsztaty użyczają klientom na czas naprawy.

śr. ocena 5 / głosów 5