Akcesoria biurowe do korygowania

Każdemu zdarza się popełniać błędy. Najważniejsze jest to, czy po ich wykryciu postaramy się je naprawić. Jeśli chodzi o błędy na piśmie, popełniane w szkole czy biurze, to na szczęście istnieje bardzo wiele sposobów na ich skorygowanie. Służą do tego różnego rodzaju akcesoria, których szeroki wybór z pewnością pozwoli dobrać rozwiązanie nie tylko odpowiednie ze względu na to, co poprawiamy, ale też możliwie dla nas wygodne.

materialy-biurowe

Jeśli piszemy wiecznym piórem, w naszym przyborniku z pewnością nie powinno zabraknąć praktycznego korektora przeznaczonego właśnie do usuwania zarówno błędów, jak i chociażby kleksów czy innych zabrudzeń tuszem, o które przecież nietrudno. Znikną one jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, a do naniesienia ewentualnych poprawek użyć możemy drugiego końca narzędzia, wyposażonego w stosowny cienkopis.

Korektory w płynie

Błędy popełnione długopisem, ale też te zauważone w druku wymagają zastosowania nieco innych metod. Wśród nich wymienić możemy zasadniczo korektory przypominające długopis, korektory w buteleczkach oraz korektory w taśmie. Pierwsze – posiadające plastikową albo metalową końcówkę – pozwalają nanosić bardzo precyzyjne poprawki, występują w różnych pojemnościach i zazwyczaj w środku mają kulkę mieszającą zawartość przy wstrząśnięciu.

Korektory w buteleczkach zaopatrzone są z kolei w pędzelek lub gąbkę połączone z nakrętką. Dzięki nim łatwiej skorygować większe obszary tekstu. Zajmująca się dystrybucją artykułów biurowych firma M&M Partners ma swojej ofercie także korektory typu 2w1, których w zależności od potrzeby można używać w jeden albo drugi z wymienionych sposobów. Zaopatrzymy się w niej też w specjalny rozcieńczalnik przeznaczony do korektorów w buteleczce, który pomaga zachować ich optymalną konsystencję na dłużej.

Korektory w taśmie

Wielu zwolenników mają również korektory w taśmie – jednorazowe albo z wymiennymi wkładami, występujące w wariancie klasycznym (centralnym) lub bocznym, a także o różnych grubościach samej taśmy korygującej. Poprawki można na niej nanosić praktycznie natychmiast, jako że w przeciwieństwie do płynnych korektorów opisanych powyżej nie wymaga ona uprzedniego wyschnięcia. Pozostaje też niewidoczna na kserokopiach i faksach.

Gumki do ścierania

Mówiąc o biurowych akcesoriach do korygowania, nie możemy zapomnieć również o… gumkach do ścierania grafitu ołówków. Niektóre z nich zaopatrzone są dodatkowo w niebieską końcówkę przeznaczoną do korygowania błędów popełnionych tuszem pióra lub długopisu. Gumki występują w jeszcze większej nawet liczbie odmian, różniąc się od siebie kolorami, kształtem czy materiałem wykonania. Obok tych naturalnych, wytwarzanych z kauczuku, znajdziemy też gumki syntetyczne (idealne dla alergików), plastyczne gumki „chlebowe” absorbujące grafit czy gumki, których skład opracowano tak, by ograniczyć powstawanie zanieczyszczeń i śladów wymazywania do minimum. Gumki mogą też same być chronione przed zabrudzeniami przez różnego typu osłonki, etui czy przypominające długopis obsadki, w których zmienia się wkłady.

śr. ocena 5 / głosów 5