Ekspres do kawy jako niezbędny element wyposażenia Twojego biura

Atmosfera w biurze wpływa na wydajność zespołu Satysfakcja z pracy w danej firmie bez wątpienia przekłada się na zaangażowanie pracowników w wykonywane zadania. Na to, czy pracownicy są zadowoleni wpływa nie tylko wynagrodzenie i dodatkowe benefity, ale także ogólna atmosfera panująca w biurze, na którą składa się wiele czynników, nie tylko personalnych. Zastanawiając się, w […]

ekspres-do-kawy

Atmosfera w biurze wpływa na wydajność zespołu

Satysfakcja z pracy w danej firmie bez wątpienia przekłada się na zaangażowanie pracowników w wykonywane zadania. Na to, czy pracownicy są zadowoleni wpływa nie tylko wynagrodzenie i dodatkowe benefity, ale także ogólna atmosfera panująca w biurze, na którą składa się wiele czynników, nie tylko personalnych.

Zastanawiając się, w jaki sposób uatrakcyjnić zespołowi długie godziny przebywania w biurze, a jednocześnie ułatwić pracownikom wykonywanie codziennych obowiązków, należy pamiętać m.in. o wyborze wygodnych mebli, zapewnieniu komfortowej temperatury (sprawne ogrzewanie i klimatyzacja), a także  podstawowego wyposażenia pomieszczeń socjalnych, w tym przede wszystkim kuchni.

Czego nie może zabraknąć w biurowej kuchni?

Choć do niedawna popularnym rozwiązaniem w wielu biurach było zamawianie obiadów w porze lunchu, coraz więcej pracowników decyduje się na przynoszenie do pracy własnych posiłków przygotowanych wcześniej w domu. Dlatego niezbędnym elementem wyposażenia kuchni biurowej jest mikrofalówka.

Kolejnym sprzętem, który powinien znaleźć się na kuchennym blacie w twoim biurze jest ekspres do kawy – i to z wielu powodów. Po pierwsze, kawa jest jednym z ulubionych napojów pracowników biurowych, nie tylko ze względu na smak, ale też nieocenione właściwości pobudzające. To właśnie ona pozwala przetrwać najtrudniejsze dni w pracy.

Po drugie, ekspres do kawy jest niezbędny w tych biurach, które pełnią funkcje reprezentacyjne. Jeżeli zapraszasz do swojej siedziby klientów lub partnerów biznesowych, prawdopodobnie nie chcesz proponować im kawy rozpuszczalnej. Dzięki automatycznemu ekspresowi do kawy szybko przygotujesz dla swoich gości doskonały w smaku i elegancki napój.

Jaki ekspres do kawy wstawić do biura?

Wybierając ekspres do kawy w biurze, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Pierwszym z nich jest ilość użytkowników, która będzie warunkowała wielkość i wydajność najodpowiedniejszego urządzenia. Jeśli zespół twojej firmy nie jest bardzo liczny, możesz wziąć pod uwagę wybór mniejszego ekspresu na kapsułki, zaś w dużych przedsiębiorstwach zdecydowanie lepiej sprawdzą się ekspresy ciśnieniowe na kawę ziarnistą.

Zastanów się także, czy chcesz korzystać z dodatkowych opcji, umożliwiających przygotowanie różnych rodzajów kawy. Korzystając z ekspresu do kawy ze spieniaczem do mleka w kilka chwil wyczarujesz nie tylko klasyczne americano, ale też latte czy cappuccino. Najlepsze ekspresy biurowe tego typu oferują producenci Saeco oraz Jura.

Kolejną istotną kwestią jest cena urządzenia. Najlepszej jakości ekspresy do kawy niekiedy sporo kosztują w związku z czym taki jednorazowy wydatek nie zawsze jest możliwy. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych, firma Caffe Team z Warszawy proponuje różne formy finansowania, w tym leasing ekspresu do kawy. Jeśli więc w danym momencie nie chcesz lub nie możesz pozwolić sobie na zakup biurowego ekspresu, wybierz wygodną i niedrogą opcję jego wynajmu.

śr. ocena 5 / głosów 6