Jak otrzymać kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń?

Życie pisze różne scenariusze i każdy z nas może czasem potrzebować zastrzyku gotówki. Pieniędzy może zabraknąć w każdej chwili – gdy zostaniemy okradzeni, poważnie zachorujemy czy stracimy pracę. Potrzeba dodatkowych środków nie musi jednak wiązać się z tak przykrymi sytuacjami; gotówka może być bowiem potrzebna na okazyjny zakup bądź wakacyjny wyjazd. W takich sytuacjach warto wziąć kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń.

Kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, czyli jaki?

Kredyty gotówkowe cieszą się ogromną popularnością ze względu na swój uniwersalny charakter. To prosty i skuteczny sposób na pozyskanie dodatkowych środków finansowych, które można przeznaczyć na dowolny cel. Zaciągnięcie tego typu kredytu odbywa się na tych samych zasadach, co w przypadku innych zobowiązań finansowych. Po złożeniu i akceptacji wniosku o kredyt otrzymujemy konkretną kwotę, którą w określonym czasie musimy zwrócić. Warto przy tym zaznaczyć, że – tak jak to jest z innymi kredytami – zwracamy kwotę powiększoną o odsetki oraz prowizję. Jednakże, okazanie wymaganych dokumentów to nie wszystko, by móc otrzymać potrzebną gotówkę. Okazuje się, że wiele instytucji wymaga również odpowiedniego zabezpieczenia kredytu. W zależności od oferty może to być weksel, kaucja, poręczenie czy też pełnomocnictwo. Niestety, kredytobiorcy nie zawsze chcą lub mogą spełnić te warunki. Na przeszkodzie mogą stać za wysokie koszty tego typu zabezpieczeń oraz zbyt wiele formalności, które sprawiają, że wydłuża się czas oczekiwania na potrzebne pieniądze. Z tego powodu coraz większą popularnością cieszą się kredyty gotówkowe bez zabezpieczeń. Jak się okazuje, coraz więcej banków wychodzi naprzeciw oczekiwaniom swoich klientów i umożliwia pozyskanie brakujących środków bez ustanawiania zabezpieczeń.

Jak otrzymać dobry kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń?

Chcąc uzyskać kredyt gotówkowy bez zabezpieczeń, w pierwszej kolejności warto sprawdzić oferty poszczególnych banków. Warto bowiem pamiętać, że każdy z nich może wymagać innych dokumentów i posiadać różne marże. Ponieważ kredyt bez zabezpieczeń wiąże się z większym ryzykiem dla banku, niektóre instytucje wymagają spełnienia pewnych warunków od kredytobiorców. Dotyczy to w szczególności przedsiębiorców, którzy chcąc skorzystać z takich ofert, muszą np. wykazać, jak długo prowadzą działalność. Wielkość kredytu bez zabezpieczeń zależy od kryteriów, takich jak staż, oprocentowanie, a także od zdolności czy historii kredytowej. Ponieważ znalezienie optymalnej oferty może być trudne, warto skorzystać z pomocy firmy specjalizującej się w pośrednictwie z zakresu usług kredytowych, czego przykładem jest zespół dFinance. Profesjonalne doradztwo zwiększy szanse na uzyskanie kredytu bez zabezpieczeń na dobrych warunkach i w odpowiedniej kwocie.

śr. ocena 5 / głosów 5