Jak wybrać agencję ochrony dla osiedla?

Bezpieczeństwo w miejscu zamieszkania to dla wielu osób priorytet. Dlatego popularnością cieszą się osiedla zamykane, z monitoringiem i ochroną. Jako zarządca obiektu tego typu stajesz przed ważnym zadaniem wyboru odpowiedniej agencji. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, zanim zawrzesz umowę z konkretną firmą ochroniarską. Poznaj najważniejsze zasady.

Chcemy mieszkać pięknie, wygodnie, ale przede wszystkim bezpiecznie. To właśnie chęć zapewnienia sobie i swoim bliskim spokoju sprawia, że coraz więcej osób wybiera osiedla zamknięte. Nieruchomości, które powstają na takim terenie, mają dodatkowe systemy ochrony, takie jak systemy alarmowe czy monitoring. Coraz popularniejszą praktyką zarządców nieruchomości jest zatrudnianie koncesjonowanych agencji ochrony. Jednak nie zawsze wiedzą oni, czym kierować się w wyborze firmy ani jakie możliwości daje współpraca z dobrą agencją.

Elementy, które podnoszą bezpieczeństwo na osiedlu

Obecność umundurowanych pracowników agencji ochrony na terenie osiedla znacznie podnosi poziom bezpieczeństwa jego mieszkańców. Odstrasza potencjalnych włamywaczy czy złodziei. Jest jednym z elementów sprawnie działającego systemu ochrony. Oprócz tego, warto zdecydować się na:

  • zaprojektowanie i założenie systemu alarmowego,
  • budowę systemu monitoringu, w tym monitoringu wizyjnego,
  • oznakowanie pojazdów uprawnionych do wjazdu na teren osiedla zamkniętego, wydawanie stosownych przepustek.

Zakres usług dopasuj do charakteru osiedla, oczekiwań jego mieszkańców oraz budżetu. Warto wybrać firmę, która oferuje kompleksowe usługi ochrony osiedla. Sprawnie działająca komunikacja pozwala na szybkie zawiadamianie policji w razie popełnienia przestępstwa na terenie nieruchomości.

Cechy dobrej agencji ochrony

Wybór agencji ochrony nie jest łatwy, jednak najbezpieczniej jest postawić na współpracę z licencjonowanym partnerem. Koncesja do prowadzenia agencji ochrony jest wydawana przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Określa zakres oraz formę usług świadczonych przez daną firmę. Tego typu zezwolenie ma np. agencja ochrony Pogoń z Warszawy.

Co jeszcze się liczy?

  • doświadczenie,
  • zatrudnienie pracowników o wysokich kwalifikacjach, którzy są wpisani na listę kwalifikowanych pracowników ochrony fizycznej lub zabezpieczenia technicznego,
  • własne, nowoczesne zaplecze technologiczne,
  • kompleksowość usług.

Nawiązując do ostatniej kwestii — agencje ochrony zajmują się nie tylko pilnowaniem osiedla. Często ich oferta jest rozbudowana o dodatkowe usługi, takie jak serwis sprzątający czy usługi księgowe.

śr. ocena 5 / głosów 5