Jak wybrać idealny lokal na organizację przyjęcia weselnego?

Sala weselna powinna zachwycać! Ślub i wesele to najważniejszy dzień w życiu każdej pary, dlatego też przyjęcie weselne powinno odbyć się w wyjątkowym miejscu. Aby organizacja wesela nie spędzała snu z powiek, dowiedz się, na co zwrócić uwagę wybierając lokal na wesele – jak powinna wyglądać wymarzona sala i jej wystrój, co powinno zawierać menu weselne oraz jakie atrakcje weselne warto zapewnić gościom.

sala-weselna

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru sali weselne? – przestrzeń i wystrój

Organizacja wesela wymusza na przyszłej młodej parze odwiedziny wielu sal weselnych, z których młodzi będą musieli wybrać tą swoją jedną, wymarzoną. Wybierając się do lokalu weselnego, na początku warto zwrócić uwagę na ilość osób, jaką może pomieścić – jeśli właściciel oferuje salę na 140 osób, to najlepiej, aby liczba gości była zbliżona do tej ilości. Duże różnice w liczbie gości sprawią, że podczas wesela goście będą czuli się albo niekomfortowo (podczas za dużej ilości gości), albo będą odczuwać pustkę, co źle będzie się prezentowało np. na zdjęciach (podczas za małej ilości gości). Kolejną kwestią jest fakt, aby sala weselna była już udekorowana – dzięki temu budżet na organizację wesela nie będzie musiał zostać powiększony o kosztowne dekoracje. Dlatego też na tym etapie warto zwrócić uwagę na wystrój i zastanowić się, czy wam odpowiada. Najlepiej sprawdzą się przestronne sale weselne w subtelnym kolorze i bez wybujałej stylistyki. Podczas wyboru lokalu na wesele, warto zwrócić uwagę na to, czy posiada wydzielone miejsce do odpoczynku dla gości np. kameralne patio. Należy również pamiętać, aby sprawdzić, jak wygląda otoczenie wokół i czy np. goście będą mieli, gdzie zaczerpnąć świeżego powietrza.

Organizacja wesela – menu i atrakcje weselne

Zastanawiając się, jakie wybrać lokal na wesele, warto zwrócić uwagę także na proponowane menu weselne. Należy pamiętać, aby wybrać miejsce, które umożliwia wybór konkretnych dań, np. w kilku pakietach cenowych. Niezależnie od wysokości ceny za osobę, warto pamiętać, by restauracja bądź dom weselny umożliwiała skorzystanie z obiadu, deseru, zimnej płyty, kolacji oraz dodatkowych dań np. w formie stołu wiejskiego. Ciekawą ofertę cenową w aż 4 różnorakich pakietach proponuje np. restauracja PATIO Con Gusto z Pszczyny. Organizacja wesela to również dbałość o szczegóły, czyli np. atrakcje weselne.

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie lokalu, który je zapewnia – tym samym unikniecie dodatkowego kłopotu związanego z poszukiwaniem odpowiedniego usługodawcy. Świetną atrakcją na przyjęcie weselne jest np. live cooking, czyli spektakularne gotowanie na żywo lub carving station, czyli specjalnie wydzielone miejsce, gdzie można odkroić sobie kawałek mięsa z większej jego części.

śr. ocena 5 / głosów 3