Kiedy warto wynająć busa?

Stereotyp zatłoczonego, niewygodnego busa, jazda którym na długich dystansach to tortura, powoli odchodzi do lamusa. Dzisiejsi przewoźnicy dbają o to, by w ich flocie znajdowały się pojazdy zapewniające maksymalny komfort. Wielu z nich oferuje również wynajem busów na różnego rodzaju okazje. Kiedy warto skorzystać z tej usługi?

wynajem-busa

Śluby i wesel

Zwyczaj, że para młoda wynajmuje autokar, który zawozi gości weselnych z kościoła do Sali weselnej stał się już dość powszechny. Zdarza się również, że bus wiezie gości na dużo dłuższych dystansach – dzieje się tak, kiedy ślub i wesele odbywają się w miejscowościach, do których dojazd byłby dla przynajmniej części gości kłopotliwy. W takich sytuacjach bus kursuje zabiera pasażerów z jednej miejscowości, zawozi na ślub, a następnego dnia odwozi z powrotem. – Takie rozwiązanie ma dużo plusów: niezmotoryzowani goście nie mają problemu z organizowaniem sobie transportu, zaś ci którzy mają możliwość dojazdu samodzielnie mogą zostawić samochód w domu i na weselu bawić się na całego – wyjaśnia przedstawiciel firmy Emka Trans.

Wyjazdy klasowe i wycieczki

Nawet w dużych miastach posiadających własną sieć komunikacji miejskiej wynajęty autobus to dobry sposób by dowieźć większą grupą dzieci i młodzieży do kina, muzeum czy do teatru. Przede wszystkim chodzi o kwestie bezpieczeństwa – w komunikacji miejskiej dziecko może się zgubić, zostać okradzione, w wynajętym autobusie takiego ryzyka nie ma. Upilnowanie takiej grupy jest dla nauczyciela dużo łatwiejszym zadaniem. Autokar można również wynająć na dłuższe, całodniowe wycieczki do odległych miejsc.

Wydarzenia firmowe

Zarówno dla organizatorów eventu firmowego, jak i jego uczestników wynajem autokaru to wygodne rozwiązanie, które pozwoli zminimalizować koszty przejazdu i uniknąć obsuw czasowych, które mogą się zdarzyć, kiedy każdy będzie dojeżdżał własnym samochodem lub taksówką. Dotyczy to zarówno szkoleń, konferencji, kongresów, jak i imprez integracyjnych.

Zalety wynajmu busa

Wiemy już kiedy warto wynająć autokar. Ale dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie? Powodów jest kilka. Przede wszystkim wygoda – dzięki rozwiniętej infrastrukturze drogowej bus jest w stanie dowieźć nas w praktycznie każdej miejsce bez konieczności przesiadek. Po drugie – łatwa organizacja dużych wycieczek. Szczególnie dotyczy to wydarzeń firmowych oraz wyjazdów szkolnych – dużo łatwiej jest wynająć jeden bus, niż pilnować wszystkie dzieci w komunikacji miejskiej bądź kontrolować kto z uczestników wydarzenia dojechał na miejsce, a kto jest jeszcze w drodze. Po trzecie – cena. Wynajęcie busa to relatywnie tanie rozwiązanie w porównaniu do innych możliwości.

śr. ocena 6.3 / głosów 4