Kompleksowe usługi DDD. Jakiej firmie warto zaufać?

Obecnie na rynku ogłasza się wiele firm proponujących kompleksowe usługi DDD. Stąd pojawia się pytanie: którą spośród dostępnych ofert wybrać, aby skutecznie pozbyć się problemu związanego ze szkodnikami w domu lub zakładzie pracy? Jaka firma warta jest naszego zaufania? W artykule podpowiadamy, jakie kryteria warto obrać przy wyborze firmy DDD, aby pozbyć się szkodników i zyskać satysfakcję.

dezynsekcja

Obietnice realnych rozwiązań

Poszukując firmy oferującej kompleksowe usługi DDD, przede wszystkim należy zwrócić uwagę na to, w jaki sposób dana firma się ogłasza. Jeśli oferuje 100% skuteczności zawsze i wszędzie i jeszcze do tego za niską cenę, a na temat metod milczy – radzimy od razu rezygnować z usług takiego przedsiębiorstwa.

Jak tłumaczy nasz rozmówca, specjalista z firmy DDD Marlon z Krakowa:

Do problemu szkodników musimy podchodzić w sposób kompleksowy. Jeśli pojawiają się w mieszkaniu w bloku np. prusaki, to rzetelna firma DDD, przy zachowaniu odpowiednich procedur, zrobi wszystko co w jej mocy, aby usunąć problem. Ponadto, co niezwykle istotne, poinformuje, iż problem może powrócić, gdyż 100% skuteczności daje jedynie przeprowadzenie działań DDD w całym pionie mieszkalnym oraz we wszystkich piwnicach. Wówczas dopiero można mówić o pozbyciu się problemu w sposób kompleksowy. 

Zatem szczerość wobec klienta i realne podejście do jego problemu powinny stanowić podstawę działalności rzetelnej firmy DDD.

Ważne jest również to, abyśmy wiedzieli, jakie metody i narzędzia dana firma wykorzystuje podczas pracy. Muszą być one jawne oraz potwierdzone odpowiednimi certyfikatami.

Certyfikaty, odpowiednie preparaty i właściwy sprzęt

Stosowane przez firmę DDD specjalistyczne środki do zwalczania i przeciwdziałania szkodnikom, muszą opierać się na sprawdzonych procedurach, które są zgodne z systemami jakości działającymi w Polsce oraz na terenie Unii Europejskiej. Systemy te określają instytucje takie jak: HACCP (System Analizy Zagrożeń i Krytycznych Punktów Kontroli), GHP (Dobra Praktyka Higieniczna), GMP (Dobra Praktyka Produkcyjna) i IPM (Zintegrowane Metody Ochrony przed Szkodnikami). Wybierając firmę DDD należy więc zwrócić uwagę na to, czy opiera ona swoje działania na zasadach określanych przez wyżej wymienione organizacje.

Warto zwrócić również uwagę na to, jakim sprzętem dysponuje dana firma DDD. Obecnie dostępne są urządzenia, przy pomocy których możliwe jest rozwiązanie problemu w sposób zarówno skuteczny, jak i komfortowy dla klienta. Ważne jest, aby firma oferowała także jak najszerszy wachlarz metod fizycznych, mechanicznych oraz chemicznych. Niekiedy jedynym skutecznym działaniem w trakcie przeprowadzania procesów deratyzacji, dezynsekcji oraz dezynfekcji może być zastosowanie metod łączonych.

Doświadczeni i wyszkoleni pracownicy

Kolejną rzeczą, na którą warto zwrócić uwagę przy wyborze firmy DDD jest poziom kompetencji zatrudnionych w niej pracowników. Można go łatwo zweryfikować, dopytując o rodzaje szkoleń, jakie odbyli oraz o posiadane certyfikaty. Każde profesjonalne szkolenie potwierdzane jest bowiem odpowiednim dokumentem, który powinien być dostępny do wglądu klienta. Wówczas możemy mieć pewność, iż dana firma w sposób bezpieczny i jak najbardziej komfortowy dla nas, pozbędzie się dręczącego nas problemu szkodników.

Opinie o firmie

Na koniec piszemy o czymś, co zazwyczaj większość z nas robi na początku poszukiwań, mianowicie sprawdza, jakie opinie krążą w sieci na temat danej firmy. My wspominamy o tym na końcu, gdyż jest to oczywiste i każdy z nas wie, jak znaleźć informacje na ten temat. W tym miejscu chcemy więc jedynie przypomnieć o takiej możliwości. Zawsze warto poznać opinie innych klientów na temat interesującej nas firmy.

śr. ocena 5 / głosów 5