Ochrona fizyczna mienia

Wszyscy chcielibyśmy czuć się bezpiecznie: w pracy, w domu, podczas prowadzenia własnego biznesu, który czasem wiąże się z podejmowaniem ryzyka. Niektórzy twierdzą, że poczucie bezpieczeństwa bądź zagrożenia wysysamy wraz z mlekiem matki. Być może, nie zapominajmy jednak o zawsze aktualnym porzekadle, że strzeżonego Pan Bóg strzeże. Jeśli podejmiemy właściwe kroki w celu ochrony naszego mienia i nas samych, po prostu będziemy bezpieczniejsi.

Warto  przestrzegać ogólnie przyjętych zasad bezpieczeństwa, które wszyscy znamy. Jednak ograniczone zaufanie wobec nowo poznawanych osób, sąsiedzka czujność czy zaniechanie spacerów po zmroku nie zawsze wystarczają, by być bezpiecznym. Jeśli chcemy być naprawdę spokojni o siebie, swoje mienie prywatne i swoje przedsiębiorstwo, warto skorzystać z całościowej, profesjonalnej ochrony fizycznej.

Co to znaczy właściwa ochrona?

Właściwa ochrona to przede wszystkim taka, która jest dobrana do indywidualnych potrzeb klienta i jest kompleksowa – mówi specjalista z firmy OCHRONA GOT –  opiera się zarówno na profesjonalizmie pracowników, jak i na stosowaniu najnowocześniejszych technologii.

Ochrona fizyczna

Na profesjonalną ochronę fizyczną składają się trzy elementy:

  1. Ochrona osób
  2. Ochrona mienia
  3. Ochrona konwojów

Przez ochronę osób rozumiane jest  zarówno czuwanie nad bezpieczeństwem osób prywatnych, jak i nad bezpieczeństwem firm. Skuteczna ochrona jest możliwa dzięki stałemu śledzeniu metod działania włamywaczy i stosowaniu adekwatnych metod zabezpieczeń by chronić klienta. Ważne jest, by działania związane z ochroną trwały nieprzerwanie, 24 godziny na dobę, a nie tylko np. w nocy. Potencjalni przestępcy mogą się przygotowywać do popełnienia przestępstwa dużo wcześniej a dobra ochrona fizyczna to m.in. umiejętność jak najszybszego wychwytywania niepokojących sygnałów, która jest możliwa m.in. dzięki nowoczesnym zdobyczom technologii – systemom alarmowym i systemom CCTV.  Często ochrona osób jest ściśle powiązana z ochroną mienia.  By okazała się skuteczna, potrzebne są komplementarne metody działania. Najlepiej, gdy profesjonalnie prowadzony monitoring połączony jest z podłączeniem systemów alarmowych i stacjonarną ochroną ze strony pracowników firmy ochroniarskiej. Istotne jest posiadanie stałej bazy, w której 24 godziny na dobę dyżurują przeszkoleni ochroniarze gotowi w każdej chwili podjąć szybką interwencję, zaalarmowani o zagrożeniu przez odpowiednio dobrane systemy elektroniczne. Monitoring wizualny to jedna w ważniejszych metod ochrony fizycznej. Podobne zasady – kompleksowość systemu ochrony, dobór odpowiedniej kadry i  najnowocześniejszych systemów ochrony elektronicznej obowiązuje przy wybieraniu najlepszej ochrony konwojów.

śr. ocena 5 / głosów 5