Sprzęt sportowy używanych w szkołach

Zajęcia z wychowania fizycznego w szkołach są obowiązkowe, a ich celem jest nie tylko wyrabianie w młodzieży nawyku uprawiania sportu. Podczas tzw. lekcji WF-u uczniowie poznają kulturę sportu, powinni więc mieć możliwość uprawiania go w sposób bezpieczny i zdrowy. Aby tak było, sala gimnastyczna musi spełniać właściwe wymagania higieniczne, a jej wyposażenie powinno wyróżniać się nienaganną jakością.

Szkolna sala sportowa z prawdziwego zdarzenia

Sala gimnastyczna w szkole powinna być wyposażona w taki sposób, by umożliwiać nauczycielom realizację programu i pozwalać uczniom na sprawdzanie się w różnych dyscyplinach. W nowych budynkach szkolnych często znajdziemy bardzo duże i świetnie wyposażone hale sportowe, których zagospodarowanie niewątpliwie było procesem dobrze przemyślanym.

Coraz więcej nowoczesnych szkół dysponuje pełnowymiarowymi obiektami sportowymi, w których możliwa jest organizacja profesjonalnych zawodów. Takie wydarzenia rzeczywiście się tam odbywają, jednak na co dzień sale użytkowane są przez uczniów, często przez kilka różnych grup jednocześnie. W takich sytuacjach halę trzeba oczywiście podzielić, a w tym celu używa się kotar grodzących – opowiada nasz rozmówca z firmy Sport Plus.

Sprzęt sportowy do gier zespołowych

Do ulubionych zajęć sportowych dzieci i młodzieży należą gry zespołowe. W szkolnej sali sportowej nie może więc zabraknąć piłek do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Do uprawiania tych dyscyplin niezbędne są dodatkowe akcesoria, takie jak siatki czy bramki. Zamawiając te elementy wyposażenia sal trzeba pamiętać o bezpieczeństwie dzieci, a więc wybierać wyłącznie produkty od sprawdzonych producentów.

Sprzęt sportowy do ćwiczeń gimnastycznych

Chociaż najwięcej emocji wzbudza rywalizacja, podstawą lekcji wychowania fizycznego są zajęcia gimnastyczne, które mogą stanowić rozgrzewkę przed grą, ale są też doskonałą aktywnością same w sobie. Dlatego w każdej szkolnej sali sportowej muszą znaleźć się akcesoria niezbędne właśnie do gimnastyki.

Na liście zakupów sprzętu sportowego dla szkoły muszą więc znaleźć się m.in. materace i drabinki gimnastyczne, kozły, skrzynie i odskocznie, a także równoważnie. Niektórzy nauczyciele WF-u chętnie angażują dzieci do ćwiczeń na linach do wspinania i przeciągania, które również można wykorzystać podczas szkolnych zawodów. Do ćwiczeń korekcyjnych oraz zajęć z młodszymi dziećmi warto wykorzystać rozmaite szarfy i woreczki oraz skakanki.

Nie zapominajmy o niezbędnych akcesoriach dla nauczyciela wychowania fizycznego. Kadra trenerska w szkole potrzebuje m.in. gwizdków i stoperów, przydatne okażą się też taśmy miernicze (np. do oceny skoków w dal). Kompletując sprzęt sportowy do wyposażenia szkolnej sali warto skorzystać ze współpracy z jednym dostawcą, co zwykle pozwala na spore oszczędności podczas zakupów.

śr. ocena 5 / głosów 5