Biały Dunajec najlepszym miejscem na wczasy dla seniorów

Od jakiegoś czasu w naszym społeczeństwie widać wiele zachodzących zmian. Jedną z nich jest moda na aktywizację seniorów. Nasi dziadkowie i nasze babcie nie chcą już spędzać emerytury na kanapie. Zamiast tego uczęszczają na różne zajęcia i podróżują. Świetnym kierunkiem dla seniora jest Biały Dunajec.

wczasy dla seniorów

O Białym Dunajcu

Biały Dunajec jest pięknie położoną miejscowością, znajdującą się w województwie małopolskim. Leży nad rzeką o tej samej nazwie, między Bańską Niżną i Poroninem, 10 kilometrów od Zakopanego. Dojechać tam można drogą numer 47, czyli słynną „Zakopianką”.

-Piękne położenie Białego Dunajca sprawia, że roztaczają się z niego niesamowite widoki na Tatry. Ta miejscowość atrakcyjna jest przez cały rok, szczególnie jeśli posiada się własny środek transportu. Wtedy może stanowić bazę wypadową do najważniejszych atrakcji znajdujących się w okolicy, w tym na tatrzańskie szlaki – zapewnia nasz rozmówca reprezentujący Ośrodek Wypoczynkowy U BOROWEGO.

Biały Dunajec – atrakcje dla seniorów

Biały Dunajec położony jest blisko Tatr, jednak bardziej na uboczu niż Zakopane. Dzięki temu jest idealnym miejscem wypoczynkowym, w którym można zregenerować swoje zdrowie. Walory Białego Dunajca z pewnością docenią seniorzy, którzy będą mogli zarówno zrelaksować się, kontemplując piękno gór, jak i ciekawie spędzić czas.

Jeśli warunki pogodowe są sprzyjające, w czasie wypoczynku w Białym Dunajcu najstarsi turyści mogą wybrać się na spacer do jednej z dolin znajdujących się w Tatrzańskim Parku Narodowym. Taka wędrówka pozwoli zarówno na obcowanie z przyrodą, jak i na zaczerpnięcie czystego, górskiego powietrza. Po wycieczce warto wybrać się na dobry obiad. W okolicy wyciągu Toko-Land można znaleźć ciekawą ofertę gastronomiczną.

Seniorzy, którzy lubią zabytki powinni koniecznie odwiedzić kościół pod wezwaniem Matki Boskiej Królowej Aniołów, pamiętający czasy Józefa Piłsudzkiego. Rozrywkę dla siebie znajdą też miłośnicy folkloru, ponieważ w Białym Dunajcu bardzo mocno zakorzeniona jest kultura góralska. Stamtąd pochodzi muzykalna rodzina Trebuniów-Tutków i tam urodził się rzeźbiarz Wojciech Kułak Wawrzyńcok, zwany Leonardem da Vinci z Gliczarowa (jego dzieła zobaczyć można w Starym Kościółku przy ul. Kościeliskiej w Zakopanem).

Coś dla zdrowia – Termy Szaflary

Biały Dunajec to idealne miejsce dla każdego, kto chce podreperować swoje zdrowie i zadbać o swoją urodę. Będąc tam na wczasach można skorzystać z oferty pobliskiego uzdrowiska Termy Szaflary. Co ważne, mają one specjalną ofertę promocyjną dla osób z legitymacją emeryta.

W Termach, poza kąpielą w wodzie pochodzącej z wnętrza ziemi, można skorzystać z usług masażystów i kosmetyczek z oferty Day Spa. Warto też udać się do tamtejszego saunarium, w którym temperatura otoczenia sięga nawet 100ºC (pomaga ona zredukować bóle mięśni i wzmacnia układ immunologiczny).

Należy jednak pamiętać, że wybierając się do Białego Dunajca należy odpowiednio wcześniej zająć się rezerwacją miejsc noclegowych. W wysokim sezonie ilość dostępnych ofert szybko maleje, dlatego nie warto odkładać tego na ostatnią chwilę.

śr. ocena 5 / głosów 2