Dobry hotel, czyli jaki?

Baza hotelowa, zarówno w Polsce jak i za granicą, jest bardzo rozbudowana.
Niezależnie od tego, czy wybieramy się w krótką, służbową podróż czy na wymarzony urlop, czy jedziemy w pojedynkę, z rodziną czy w grupie przyjaciół, znalezienie noclegu w hotelu nie jest niczym trudnym. Warto jednak odpowiedzieć sobie wcześniej na pytanie, jakimi cechami powinien charakteryzować się dobry hotel, by nie zepsuć sobie długo oczekiwanego odpoczynku.

Dobry hotel

Profesjonalna obsługa hotelowa, wysoki standard pokoi, ciekawa lokalizacja, dostęp do hotelowych atrakcji, to jedne z najbardziej pożądanych cech dobrego hotelu. Przyjrzyjmy się bliżej, co kryje się pod hasłem dobry hotel.

Lokalizacja

Miejsce, w którym położony jest hotel ma dla gości ogromne znaczenie, a jego lokalizacja, w miarę możliwości, powinna odpowiadać zarówno osobom, poruszającym się własnym środkiem transportu, jak i komunikacją zbiorową. Należy zatem zadbać o to, by do hotelu łatwo było się dostać autobusem, a z drugiej strony zagwarantować parking dla zmotoryzowanych gości. Ciekawym rozwiązaniem będzie także usytuowanie hotelu w atrakcyjnej lokalizacji przyrodniczej i równocześnie niewielkiej odległości od aglomeracji miejskiej, jak to ma miejsce w przypadku Hotelu Solec pod Warszawą, położonego w pobliżu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego. Takie usytuowanie obiektu pozwoli z jednej strony cieszyć się bliskością natury, spokojem, odpoczynkiem od szumu wielkiego miasta i jednocześnie skorzystać z atrakcji aglomeracji, gdy tylko przyjdzie nam na to ochota.

Obsługa

Dobry hotel to taki, który zapewnia profesjonalną obsługę na najwyższym poziomie i na wszystkich etapach pobytu gości w hotelu. Zadbajmy, by recepcja była estetyczna, elegancka oraz uporządkowana. Pracownicy zarówno recepcji, jak i innych działów, powinni odznaczać się bardzo wysoką kulturą osobistą, ukierunkowaniem na potrzeby gości, a jednocześnie dyskrecją i nienachalnością. Powinni być bacznymi obserwatorami, reagującymi wtedy, kiedy zajdzie taka potrzeba.

Wyposażenie

Każdy, kto choć raz trafił do hotelu o niskim standardzie wie, jak źle wyposażony pokój może zepsuć nawet najlepsze wakacje. Zatroszczmy się zatem o odpowiednie umeblowanie wnętrza. Wygodne łóżko, szafa, szafka nocna, telewizor, dostęp do bezprzewodowego Internetu, a także miłe, dekoracyjne akcenty to podstawa.

Dodatkowe atrakcje

Dobry hotel będzie miejscem, oferującym swoim gościom dodatkowe atrakcje, takie jak basen, jacuzzi, salon Spa czy odnowy biologicznej, siłownia lub inne obiekty sportowe. Część hoteli wychodzi naprzeciw potrzebom najmłodszych gości, zatrudniając animatorów, którzy umilą dzieciom czas i zorganizują dla nich specjalne gry oraz zabawy.

Na koniec warto wspomnieć, że dobry hotel, to hotel mogący pochwalić się wysokiej klasy restauracją hotelową, oferującą bogate menu, przygotowywane przez najlepszego szefa kuchni w regionie.

śr. ocena 5 / głosów 1