Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Organizacja każdej uroczystości rodzinnej zawsze wywołuje wiele dylematów i emocji. Jeszcze do niedawna większość okazji świętowało się we własnym domu, jednak aktualne tendencje są zupełnie inne. W restauracjach i hotelach organizuje się już nie tylko wesela, ale także przyjęcia komunijne. Czy to dobry pomysł? Radzimy, gdzie zorganizować takie przyjęcie.

przyjecie-komunijne

Gdzie zorganizować przyjęcie komunijne?

Każda okazja jest dobrym powodem do zgromadzenia się z całą rodziną przy jednym stole. Największe „zjazdy rodzinne” odbywają się zazwyczaj przy okazji wesel i, chcąc nie chcąc, pogrzebów. Inną ważną okazją, która przyciąga krewnych do wspólnego świętowania, jest Pierwsza Komunia młodego członka rodziny. Tradycja nakazuje, by po ceremonii w kościele, odbyło się przyjęcie. Jego organizacja bywa jednak dość kłopotliwa dla rodziców.

Dawniej przyjęcia komunijne odbywały się w domach rodzinnych bohatera lub bohaterki tego dnia. Niektóre rodziny wciąż się na to decydują, jednak coraz częściej rodzice wybierają organizację tej uroczystości w restauracji, a nawet w domach weselnych i hotelach. To o wiele wygodniejsza opcja – tłumaczy nasz rozmówca reprezentujący Salę Weselną INSPIRO.

Jak wybrać miejsce na przyjęcie komunijne?

Nie każdy lubi podejmować gości w swoich czterech ścianach, czego powody mogą być różne. Dla takich osób idealnym rozwiązaniem jest rezerwacja stolika lub wynajęcie całej restauracji, bądź sali, która pomieści wszystkich gości. Jest to na pewno wygodne, ale też  eleganckie rozwiązanie.

Organizując przyjęcie komunijne w restauracji, hotelu lub sali weselnej, dajemy naszym gościom znak, że są dla nas ważni i wyjątkowi. To, że przy okazji znacznie ograniczamy swój wysiłek włożony w organizację to dla organizatorów przyjemny efekt uboczny.

Czym kierować się przy wyborze miejsca na przyjęcie komunijne?

Wybierając miejsce na przyjęcie komunijne warto brać pod uwagę:

  • lokalizację – ważne, by lokal znajdował się w łatwo dostępnym dla gości miejscu lub był dobrze skomunikowany,
  • menu – serwowane dania muszą być smaczne, oraz estetycznie podawane,
  • usługi wliczone w cenę – przed podjęciem decyzji należy dowiedzieć się co jest wliczone w cenę, a za co należy dopłacić; warto porównać oferty kilku miejsc i wybrać tę najbardziej korzystną,
  • wystrój – najlepiej zdecydować się na takie miejsce, którego klimat będzie pasował do świętowanej okazji, lub który umożliwi nam udekorowanie go zgodnie z własnym gustem,

ceny – choć nie powinny być głównym kryterium, nie można ich zupełnie pominąć; wybierając miejsce na przyjęcie komunijne należy zastanowić się nad budżetem jaki chcemy na nią przeznaczyć i zgodnie z nim analizować poszczególne oferty.

śr. ocena 5 / głosów 3