Jak zorganizować udaną imprezę dla firmy?

Na zaangażowanie pracowników w wykonywanie zadań na rzecz firmy bez wątpienia wpływa stopień zadowolenia z warunków zatrudnienia, ale też z atmosfery panującej w przedsiębiorstwie. Właśnie dlatego coraz więcej pracodawców decyduje się nagradzać swoje zespoły nie tylko premiami, ale też przygotowując dla nich rozmaite eventy rozrywkowe. Jak zorganizować udaną imprezę firmową?

impreza-firmowa

Jeszcze kilka lat temu standardowym scenariuszem imprezy firmowej było spotkanie w klubie czy restauracji, ewentualnie wokół ogniska. Cała zabawa ograniczała się więc do spędzania wspólnego czasu przy suto zastawionym stole, bądź w najlepszym przypadku na parkiecie. Obecnie firmowe imprezy integracyjne są znacznie ciekawsze i dają uczestnikom moc niezapomnianych wrażeń.

Jak zorganizować ciekawą imprezę firmową?

Organizacja udanej imprezy dla firmy nie jest łatwym zadaniem. Konieczne jest nie tylko przygotowanie scenariusza, który będzie zadowalał wszystkich uczestników, ale też znalezienie odpowiedniego miejsca na nocleg, zapewnienie wyżywienia i transportu. Dlatego dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów.

Jedną z możliwości jest wybór ośrodka wypoczynkowego, który w swojej ofercie ma również eventy firmowe. Firmy mogą więc udać się np. do Hotelu Remes Sport & SPA w Opalenicy. Tutaj znajdziemy nie tylko zakwaterowanie o wysokim standardzie, ale – jak sugeruje sama nazwa – możliwość uprawiania rozmaitych sportów i korzystania z regenerujących zabiegów dla ciała.

Propozycje imprez dla firm

Ponieważ na terenie Hotelu Remes znajdują się doskonale przygotowane obiekty sportowe, właśnie wokół nich skoncentrowana jest oferta eventowa dla przedsiębiorstw. Nie oznacza to jednak, że organizowane tu imprezy firmowe zadowolą wyłącznie najbardziej wysportowane osoby. W turnieju golfowym szanse mają również ci, którzy wolą umiarkowaną aktywność fizyczną. Przyjrzyjmy się kilku możliwym scenariuszom imprezy w Opalenicy.

W Polsce golf jest wciąż mało popularnym sportem, a szkoda. Taka forma aktywności sprzyja nawiązywaniu kontaktów, a jednocześnie nie wymaga doskonałej kondycji i nie grozi poważnymi kontuzjami. Dlatego jednym z pomysłów na imprezę integracyjną jest właśnie szkolenie golfowe zwieńczone turniejem. W programie takiego wydarzenia znajdują się lekcje z profesjonalnym trenerem i konkurs z nagrodami dla jego uczestników. Zajęciom na polu golfowym może też towarzyszyć piknik.

Jeśli zespół pracowników tworzą osoby jeszcze bardziej żądne wrażeń i sportowych emocji, ciekawą propozycją na imprezę firmową będą zawody w parku linowym. Turniej obejmuje m.in. wyścig na wybranej trasie (mała, średnia, trudna), zawody na strzelnicy paintballowej i rozgrywkę w pełnym umundurowaniu, wspinanie po skrzynkach, skok na wahadle oraz slackline.

Oczywiście, po dniu pełnym rywalizacji wszystkim należy się odrobina wypoczynku. Dla jednych może to oznaczać relaks w SPA, inni chętnie zdecydują się na zabawę w klubie. Jeśli chcesz, by wyjazd integracyjny był naprawdę udany, najlepiej spytaj o opinię swoich pracowników.

śr. ocena 5 / głosów 5