Karczma góralska miejscem na udane wesele

Polskie góry mają niesamowity klimat. To tutaj wciąż urządza się tradycyjne, huczne weseliska. Jednak wcale nie musimy pochodzić z jednej z góralskich miejscowości, by zrobić sobie wesele w tym niezwykłym stylu. Wystarczy, że zamiast standardowych sal weselnych, wybierzemy prawdziwą karczmę góralską. Takiego niezwykłego wesela nasi goście długo nie zapomną.

karczma-goralska

Jak wygląda tradycyjne góralskie wesele?

Tradycyjne góralskie wesele to niesamowite przeżycie. Okolice polskich gór, to jeden z regionów, w którym bardzo dba się o kultywowanie tradycji. To dlatego, na takim górskim weselu panuje wiele zwyczajów, których nie spotkamy w innych częściach polski. Na przykład, na tradycyjnym, góralskim weselu, panna młoda, zamiast białej sukni, ma na sobie niezwykle kolorową spódnicę w kwiaty, haftowany gorset i koszulę, oraz kierpce. Ważnym elementem stroju panny młodej jest też wianek oraz czerwone korale. Strój pana młodego również jest inny niż zwykle – nosi jasne portki z wełny, płócienną koszulę w kolorze białym, oraz ozdobny pas. Wśród weselnych zwyczajów, warto wspomnieć o obrzędzie cepowin – w jego trakcie pan młody musi odzyskać od panny młodej i druhn swój kapelusz. Kiedy mu się to uda, odbywa się góralski taniec.

Malownicze miejsce

Nawet kiedy nie chcemy w trakcie wesela trzymać się góralskiej tradycji, warto jest je urządzić w prawdziwej, góralskiej karczmie. Panujący w takim miejscu klimat spodoba się każdemu. Poza tym, nasze wesele odbędzie się wówczas w niezwykłej, pięknej scenerii, co sprawi, że będziemy je postrzegać jako naprawdę magiczne. Rezygnując z góralskich obrzędów, nie musimy rezygnować też z tamtejszej kuchni – a ta smakuje naprawdę wyśmienicie. Fantastyczną zabawę weselną możemy urządzić w karczmie Na Kępie s.c. Zajazd. Langhamer J.P.

To niezwykle klimatyczne miejsce, które zajmuje się organizacją różnego rodzaju imprez okolicznościowych. Taka karczma zapewnia nam nie tylko piękną, niebanalna oprawę imprezy weselnej. Doskonała, góralska kuchnia będzie cieszyć podniebienia naszych gości. Atmosfera na taki górskim weselu jest unikalna. Warto skorzystać z oferty karczmy góralskiej, która ma spore doświadczenie w organizacji wesel – dzięki temu będziemy mogli liczyć na wsparcie jej pracowników przy komponowaniu menu i sprawach organizacyjnych. Wybierając salę na weselę w górach, postarajmy się znaleźć taką, przy której można też wynająć lokale na nocleg dla gości – jeśli będą oni jechać na nasze wesele z drugiego końca Polski, muszą mieć gdzie wypocząć po zabawie.

śr. ocena 5 / głosów 5