Kwatery blisko term jako idealna opcja na wakacje

Miejscowości położone w bliskim sąsiedztwie term cieszą się ogromną popularnością turystów właściwie o każdej porze roku. Jeśli chcemy przyjemnie spędzić czas wolny i dodatkowo zadbać o swoje zdrowie i dobre samopoczucie, warto wybrać zakwaterowanie położone w bliskiej odległości od term. W ich pobliżu bez problemu znajdziemy bowiem kwaterę, która pozwoli nam często tę atrakcję odwiedzać.

termy

Baseny termalne – czym właściwie są?

Korzystanie z dobrodziejstw, jakie dają termy – na przykład Termy Bukowina, położone, jak nazwa wskazuje, w przepięknej Bukowinie Tatrzańskiej – jest możliwe praktycznie o każdej porze roku. Możemy je więc wybrać na cel naszej podróży zarówno podczas upalnych miesięcy letnich, jak i spędzić w nich swoje zimowe ferie. Jakie korzyści wynikają z korzystania z wód termalnych i kto będzie szczególnie zadowolony z połączenia urlopu z kąpielami w termach? Pod pojęciem wody termalnej kryje się woda podziemna, która w miejscu swojego wypływu posiada temperaturę równą lub wyższą niż 20 stopni Celsjusza. Polskie termy najczęściej mogą się pochwalić temperaturą wody wahającą się pomiędzy 30, a nawet 120 stopniami Celsjusza. Oprócz przyjemnej temperatury, wody termalne charakteryzują się także krystaliczną wręcz czystością oraz dużym nasyceniem dobroczynnych minerałów. Wody termalne są bowiem bogate w takie dobroczynne pierwiastki, jak wapń, żelazo, potas, selen, krzem, jod oraz magnez.

Kto powinien skorzystać z term?

Wody termalne, dzięki swojej przyjemnej temperaturze i wysokiej zawartości minerałów doskonale wpływają na kondycję naszej skóry oraz posiadają właściwości relaksujące. Dzięki pobytowi w termach możemy więc zrelaksować się i lepiej odpocząć od trudów dnia codziennego. Regularne korzystanie z dobrodziejstw oferowanych przez wody termalne jest szczególnie polecane także dla osób, które na co dzień cierpią na bóle kręgosłupa i inne schodzenia. Ciepłe wody podziemne posiadają bowiem właściwości łagodzące bóle pleców, mięśni i stawów oraz dodatkowo pozytywnie wpływają na ciśnienie krwi. Korzystanie z nich poleca się także osobom podatnym na infekcje górnych dróg oddechowych oraz cierpiącym na bezsenność. To jednak nie wszystkie korzyści ze spędzenia wakacji w bliskim sąsiedztwie term! Kąpiele w wodach termalnych doskonale wpływają bowiem także na stan naszej cery. Korzystanie z nich jest szczególnie polecane posiadaczom cery naczynkowej, trądzikowej oraz ze skłonnością do podrażnień. Wody termalne sprawiają bowiem, że skóra staje się gładsza, lepiej nawilżona, a niedoskonałości goją się znacznie szybciej.

śr. ocena 5 / głosów 2