Na co zwracać uwagę rezerwując noclegi w hotelu?

Niezależnie od tego, czy wybieramy się w podróż służbową, czy na zasłużony urlop, nocleg w hotelu powinien być wystarczająco komfortowy, by zapewnić nam wypoczynek. I chodzi tu nie tylko o wygodny materac łóżka, ale też o liczne drobne kwestie, które jeśli nie są po naszej myśli, potrafią wywołać zbędne napięcie. O co więc warto dopytać już w momencie rezerwacji, żeby uniknąć przykrych niespodzianek?

rezerwacja-hotelu

Na pewno dobrze jest się dowiedzieć, co wchodzi w skład wyposażenia pokoju hotelowego. Obecność niektórych elementów może bowiem wydawać się nam oczywistością, podczas gdy komuś innemu nie przyjdzie nawet do głowy, by się ich spodziewać. Pewne rzeczy – jak choćby ręczniki, suszarka, przybory toaletowe czy dostęp do bezprzewodowego Internetu – są już standardem, w naszym kraju niestety wciąż jeszcze nie dla wszystkich. Inne (jak choćby deska do prasowania) bywają udostępniane na życzenie, ale czasem np. za dodatkową opłatą. Jeśli istnieje szansa, że będziemy ich potrzebować, koniecznie o to spytajmy.

Czego jeszcze się spodziewać

Mamy prawo wiedzieć, za co płacimy, nie tylko zresztą w kwestii tego, co zastaniemy w pokoju. Czy należy spodziewać się ekstra opłaty klimatycznej? Czy śniadanie jest wliczone w cenę? Jeśli nie – ile kosztuje oraz jaką przybiera formę?  A skoro już mowa o posiłkach, to warto dopytać o okoliczną infrastrukturę gastronomiczną, jak również o możliwość zjedzenia obiadu czy kolacji na miejscu. Wiele obiektów, jak choćby położony między Wrocławiem a Łodzią hotel Dzikie Wino, dysponuje własną restauracją, która często zresztą serwuje najsmaczniejsze dania w okolicy.

Kwestie formalne

Niezależnie natomiast od tego, czy w ogóle zamierzamy w hotelu jeść (bo może bardzo nam się spieszy), na pewno zapytajmy o różnego rodzaju formalności (co bywa kluczowe ZWŁASZCZA WTEDY, gdy jesteśmy w pośpiechu). O której można się zameldować, a do której trzeba się wymeldować? W jaki sposób ma zostać uiszczona należność? Jeśli nagle okaże się, że na gwałt trzeba szukać bankomatu, może się nam to okazać mocno nie na rękę… Nawet zaś w dobie nawigacji satelitarnej nie zaszkodzi zapytać o wskazówki dotyczące dojazdu, a także parkowania w pobliżu obiektu.

Zapytania dodatkowe

Nie zapomnijmy też zapytać o wszelkie sprawy związane z naszymi indywidualnymi preferencjami, uwarunkowaniami czy przyzwyczajeniami. Np. jeśli chcemy na wczasy zabrać naszego czworonoga, zdecydowanie lepiej upewnić się zawczasu, że w hotelu nie będzie z tym problemu. Gdy do ostatniej chwili nie wiemy, czy nasze nastoletnie dziecko zdecyduje się jednak jechać z nami na wakacje – zapytajmy o możliwość zorganizowania tzw. dostawki. A jeśli z różnych przyczyn (choćby zdrowotnych) nie mamy całkowitej pewności, czy wyjazd w ogóle dojdzie do skutku, koniecznie dowiedzmy się, na jakich warunkach rezerwację będzie można ewentualnie anulować.

śr. ocena 5 / głosów 5