Noclegi w Bukowinie Tatrzańskiej – gdzie się zatrzymać?

Bukowina Tatrzańska słynie ze swoich walorów przyrodniczych oraz z wielu atrakcji turystycznych. Wybór odpowiedniego miejsca na nocleg powinien uwzględniać przede wszystkim dobrą lokalizację oraz osobiste preferencje. Inne bowiem potrzeby będzie miała osoba, która przyjechała na narty niż rodzina z małymi dziećmi. Warto zwracać uwagę na usługi dodatkowe pensjonatów.

Co można robić w Bukowinie Tatrzańskiej?

Bukowina Tatrzańska uznawana jest za jedną z najładniejszych miejscowości tatrzańskiego krajobrazu. Szczególnie cenione są jej walory przyrodnicze charakteryzujące się niesamowitymi widokami, czystą wodą i uzdrowiskowym mikroklimatem. Jest to również miejsce słynące z aktywnej formy wypoczynku w górach. Latem można zwiedzać malownicze szlaki rowerowe, natomiast zimą pojeździć na kilkunastu trasach narciarskich i snowboardowych o różnym stopniu trudności. Jeśli nie posiadamy swojego sprzętu, można wypożyczyć go w jednej z wypożyczalni. Warto także odwiedzić słynny kompleks geotermalny Terma Bukowina. Wolny czas w Bukowinie Tatrzańskiej umilają także imprezy kulturalne promujące regionalną sztukę i zwyczaje.

Lokalizacja w sąsiedztwie szlaków i stoków

Wszystkie atrakcje w Bukowinie Tatrzańskiej sprawiają, że przy wyborze noclegu warto zwrócić uwagę na lokalizację. Jeśli wypożyczalnia sprzętu, stoki, termy lub szlaki znajdują się w niedalekiej odległości, nie trzeba kręcić się samochodem i szukać wolnego miejsca do parkowania. Lokalizacja położona na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego pozwoli obcować z pięknymi widokami. Pensjonaty oferują informacje o pobliskich atrakcjach, ale prowadzą również sprzedaż biletów w cenach rabatowych. Dotyczy to między innymi basenów, zabiegów upiększających, jak również wypożyczalni sprzętu sportowego czy sklepów z akcesoriami basenowymi.

Dodatkowe usługi

Wybór odpowiedniego pensjonatu zależy także od wielu innych kwestii. Jeśli wybieramy się z małymi dziećmi, ważne będą bawialnie lub place zabaw, które mogą okazać się niezbędne w pochmurne dni. Jeśli punkt gastronomiczny jest na miejscu lub w niedalekim sąsiedztwie, zjedzenie posiłku nie będzie wiązało się z poszukiwaniem restauracji. Pracownik willi „Pod Miedzą” dodaje:

Bukowina Tatrzańska to idealne miejsce na odpoczynek podczas dłuższe podróży, na przykład w kierunku Zakopanego, Nowego Targu czy Niedzicy. Niektóre pensjonaty oferują także zniżki na spływ rzeczny Dunajcem.

śr. ocena 5 / głosów 6