O czym należy pamiętać, organizując przyjęcie weselne?

Wesele, podobnie jak każda inna impreza okolicznościowa, może zostać zorganizowane w wielu przeróżnych formach i odsłonach. Może to być po prostu obiad z najbliższymi, których zaprosiliśmy na ślub, a później wspólna biesiada przy stole, albo potężne przedsięwzięcie, które wymaga naprawdę dobrej logistyki. Duże wesele, na które zamierzamy zaprosić wielu gości, które będzie składało się z kilku różnych etapów i wielu atrakcji, powinno zostać zaplanowane w każdym detalu. Możemy poprosić o pomoc doświadczoną firmę albo spróbować na własną rękę stworzyć plan imprezy. O czym należy pamiętać przy organizacji wesela?

wesele

Początki są najtrudniejsze

Kiedy już mamy ustaloną datę ślubu i czeka nas zaplanowanie wesela, musimy zacząć od wyboru lokalu, w którym się ono odbędzie. Lokal powinien być dopasowany do liczby gości i do naszego poczucia estetyki. Po wstępnym wyborze powinniśmy się upewnić, czy lokal podejmie się realizacji każdego zadania, jakie przewidujemy, czyli np. stworzenia indywidualnego menu, które będzie zgodne z naszym gustem kulinarnym. Zapytajmy także o kilka kwestii technicznych:

– czy podczas naszego wesela nie będą odbywały się w lokalu inne imprezy, co zdarza się w przypadku bardzo dużych sal,

– które elementy możemy przygotować we własnym zakresie, jeśli np. bardzo zależy nam na indywidualnej dekoracji stołów,

– jakie są warunki podpisania umowy, jaka jest wysokość zaliczki?

– czy są dostępne pokoje dla gości?

Warto wybrać lokal, który zapewni nam i naszym gościom komfortowe noclegi, zwłaszcza jeśli część gości pochodzi z dalszych stron. Musimy także pamiętać o transporcie i wynajmie pojazdu, który zabierze naszych bliskich spod kościoła lub urzędu stanu cywilnego do miejsca, w którym odbędzie się wesele.

Dobra współpraca to podstawa

Młodzi ludzie coraz częściej decydują się na współpracę z organizatorami wesel, którzy kompleksowo planują każdy szczegół – mówi nam przedstawiciel  Sosnowego Zacisza, restauracji z miejscami noclegowymi z Białegostoku.

Jest to dobre rozwiązanie, jeśli lokal, w którym planujemy urządzić wesele, nie zapewnia nam ze swojej strony pomocy przy organizacji. Jeżeli jest inaczej, wsparcie firmy z zewnątrz nie będzie nam potrzebne. W naszych rękach pozostanie zatrudnienie fotografa i kamerzysty, wydrukowanie zaproszeń, zapewnienie transportu dla gości, o którym wspominaliśmy i limuzyny dla nas, jeśli jesteśmy zainteresowani takim rozwiązaniem. Przyjęcia weselne z góry mogą się wydawać tematem niezwykle zawiłym, jednak biorąc pod uwagę, że zwykle planujemy je z dużym wyprzedzeniem, możemy śmiało poradzić sobie z każdym detalem. Najważniejszy punkt to rezerwacja lokalu na przyjęcie weselne, który spełni w stu procentach nasze oczekiwania. To w końcu jeden z najważniejszych dni w naszym życiu!