Slow Travel na Kubie – sposób na wakacje życia

Slow Travel to sposób podróżowania i zwiedzania dla tych, którzy mają dość powierzchownego oglądania zabytków i szybkiego marszu z punktu A do punktu B. Podczas wyprawy Slow Travel możesz poczuć klimat miejsca i poznać ludzi, którzy żyją w nim na co dzień. Chłoń wrażenia powoli, a nic Cię nie ominie! Jedną z propozycji jest Slow Travel na Kubie – wyspie jak wulkan gorącej…

Slow Travel na Kubie – program wycieczki. Tydzień pierwszy

Wyprawy Slow Travel po Kubie ma w swojej ofercie Kiribati Club. Jak rozplanowana jest wycieczka, jak długo trwa i na jakie doznania można liczyć?

„Kuba w rytmie salsy” to wyprawa 15-dniowa. Nacisk kładziony jest na: aktywny wypoczynek w typowo kubańskim stylu, integrację z grupą i ludnością oraz zwiedzanie zakamarków wyspy.

Pierwsze kroki stawiane będą na lotnisku w Hawanie. Już wtedy przyjdzie czas na spotkanie z salsą w jednym z hawańskich klubów. Drugi dzień poświęcony jest na typowe zwiedzanie Starej Hawany z jej magiczną architekturą kolonialną. Na slow turystów czeka także szlak Ernesta Hemingwaya, a po zmroku urokliwy spacer, drinki lub pierwsza lekcja salsy dla chętnych. Naukę prowadzą profesjonalni instruktorzy ze sprawdzonej renomowanej szkoły.

Trzeci dzień przybliży uczestnikom kubańską przyrodę, historię i to, z czego Kuba słynie – tytoń. W programie: zwiedzanie jaskini – schronienia zbiegłych niewolników, rejs podziemną rzeką i wizyta na plantacji tytoniu. Czwartego dnia turyści odwiedzą fabrykę cygar, a wieczorem będą mogli zabawić się w Tropicana Club lub na Salsa Show.

Piątego dnia przenosimy się na Półwysep Zapata. Tam na zwiedzających czekają hodowla krokodyli i urokliwe plaże. Szósty dzień zaczyna się od pływania z delfinami! Następnie – już w El Nicho – można będzie wykąpać się w wodospadzie. Wieczór i nocleg planowany jest w Trynidadzie, nazywanym miastem skansenem.

Dalsze zwiedzanie Kuby i kurs salsy

Na zwiedzanie Trynidadu poświęcony będzie dzień 7. Zacznie się on od tradycyjnego drinka La Canchanchara i lekcji tańca. Popołudnie przeznaczone jest na ulubione własne zajęcia – leniwe spacery po mieście, plażowanie. Wieczorem idziemy na parkiet!

Dzień 8. to zarazem drugi dzień nauki tańca, ale zanim damy się ponieść salsie, chętni mogą wyjechać w góry i rozruszać nogi podczas lekkiego trekkingu, wykąpać się pod wodospadem lub udać się konno do źródełka. Dzień 9. to kontynuacja kursu salsy. Chętni mogą wybrać się do „ojca sekretów” – Babalawo – aby otrzymać wróżbę. Wieczorem sprawdzamy nowe umiejętności taneczne na parkiecie!

Dwa ostatnie dni kursu tańca (10. i 11. dzień wyprawy) poświęcone są na intensywną naukę. Chętni mogą na własną rękę odkrywać uroki Kuby, a wieczorem wspólnie wybrać się do klubu. Dwa kolejne dni (12. i 13.) to leniwy wypoczynek all inclusive w warunkach czterogwiazdkowego hotelu przy samej plaży. W planie są także zwiedzanie mauzoleum Che Guevary i pobyt w Santa Maria. Dni 14. i 15. to czas powrotu do Polski.