Urlop nad polskim morzem idealnym sposobem na wypoczynek

W ostatnich latach obserwujemy ciekawą i nieco zaskakującą tendencję w turystyce – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Amber w Gdańsku. Coraz więcej osób, które dotychczas udane wczasy utożsamiały ze zwiedzaniem egipskich piramid lub opalaniem się na tunezyjskich plażach, bardziej przychylnym okiem patrzy na atrakcje oferowane przez polskie miejscowości wypoczynkowe. Na co można liczyć, decydując się […]

Urlop nad polskim morzem idealnym sposobem na wypoczynek

W ostatnich latach obserwujemy ciekawą i nieco zaskakującą tendencję w turystyce – zauważa nasz rozmówca z Hotelu Amber w Gdańsku. Coraz więcej osób, które dotychczas udane wczasy utożsamiały ze zwiedzaniem egipskich piramid lub opalaniem się na tunezyjskich plażach, bardziej przychylnym okiem patrzy na atrakcje oferowane przez polskie miejscowości wypoczynkowe. Na co można liczyć, decydując się na urlop w rodzimych stronach?

Prawdziwy wypoczynek w kraju

Wczasy nad Bałtykiem do zdecydowanie najlepszy pomysł dla tych, którzy udany urlop kojarzą przede wszystkim z możliwością odpoczynku i relaksu. Wyprawa do Trójmiasta nie wymaga skomplikowanej logistyki i pochłania znacznie mniej środków niż organizacja zagranicznego wypadu.

Bez względu na to, z którego zakątka Polski przybywają turyści, do Gdańska można dostać się szybko i łatwo, a to dzięki rozbudowanej sieci komunikacyjnej. W przeciwieństwie do wycieczek zagranicznych, nie musisz też martwić się koniecznością wymiany waluty ani upewniać się, że na miejscu znajdziesz jedzenie, które będzie odpowiadało Twoim potrzebom.

Wszystko to sprawia, że przygotowania do urlopu nad polskim morzem są nieskomplikowane, dzięki czemu przybywając do celu, nie będziesz wycieńczony i zestresowany.

Regenerujący urlop nad Bałtykiem

Polskie morze to przede wszystkim nieoceniona i darmowa strefa regeneracji. Powietrze na wybrzeżu Bałtyku nie ma sobie równych – zawsze świeże i pełne jodu, pozwala Ci oddychać pełną piersią, a przede wszystkim zdrowo. Tym, co turyści cenią tutaj najbardziej (oprócz możliwości zwiedzania wielu atrakcji), jest właśnie świetny wpływ lokalnego klimatu na kondycję fizyczną i samopoczucie psychiczne.

Ekskluzywny pobyt nad polskim morzem

Wybierając polskie wybrzeże zamiast egzotycznych krajów, wcale nie musisz rezygnować z luksusu. Rodzime miejscowości nadmorskie mogą pochwalić się obecnie świetnie rozbudowaną infrastrukturą turystyczną, a standard naszych hoteli w niczym nie odbiega od najlepszych ofert na świecie.

Świetnym przykładem jest właśnie Amber Hotel Gdańsk, z okien którego rozciąga się niesamowity widok na Zatokę Gdańską i rozległe lasy. Co ważne, poszukując kontaktu z naturą wcale nie trzeba rezygnować z wygód, jakie oferuje miasto. Dobre hotele są zwykle świetnie skomunikowane z Trójmiastem, co czyni z nich doskonałą bazę wypadową dla gości nastawionych na zwiedzanie.

Oczywiście, aby wypoczynek nad morzem był w pełni udany, warto zadbać także o komfortowe wyposażenie miejsca, w którym zatrzymasz się na nocleg. Przestronny pokój z piękną łazienką, lodówką, telewizją i Internetem to absolutne minimum. Jeśli jednak cenisz sobie możliwość korzystania z relaksujących masaży i pełnej odnowy biologicznej, z pewnością znajdziesz hotel, który dysponuje własną strefą SPA.

śr. ocena 5 / głosów 1