Wczasy w gospodarstwie agroturystycznym. Dlaczego warto?

Sezon wakacyjny sprzyja ucieczce na łono natury. Wielkomiejska rzeczywistość przytłacza tempem życia, zgiełkiem oraz hałasem. Odbija się też na zdrowiu, z uwagi na niesprzyjający klimat i zanieczyszczone powietrze. Aby naładować baterie, najlepiej udać się w miejsce przytulne, a zarazem spokojne – piękne i zielone. Doskonałe warunki do relaksu stwarzają gospodarstwa agroturystyczne. To ciekawa propozycja wakacyjna dla wczasowiczów indywidualnych, jak również grup zorganizowanych – szczególnie rodzin z małymi dziećmi.

Wczasy w gospodarstwie agroturystycznym. Dlaczego warto?

Wieś jest trendy

Polska baza agroturystyczna rozrasta się z roku na rok. Współczesna infrastruktura dalece góruje nad tą, z jaką mieliśmy do czynienia jeszcze kilka lat temu. Właściciele gospodarstw wiejskich dokładnie wiedzą, jak ważną rolę odgrywają standardy bytowe. Oferują wynajem pojedynczych pokoi, ale też apartamentów z pełnym zapleczem wypoczynkowym i węzłem sanitarnym. Proponowane warunki bywają niemal hotelowe. A to wszystko w niskich cenach, znacznie atrakcyjniejszych niż w przypadku hoteli i ośrodków wczasowych. Przykładem służy gospodarstwo agroturystyczne Tańczący Żuraw w Jordanowie w województwie lubuskim.

Na łonie natury

Mimo okazałości, to nie infrastruktura stanowi główną siłę ofert agroturystycznych. Ogromną zaletą wypoczynku na wsi jest możliwość doświadczenia tutejszego klimatu i specyficznej atmosfery. Większość ośrodków znajduje się w spokojnej i zacisznej okolicy, w otoczeniu lasów, łąk i jezior. W takich warunkach przyrody można zapomnieć o codziennych trudach – wybrać się na spacer, grzybobranie bądź po prostu pooddychać świeżym powietrzem. Osoby skłonne do intensywnych aktywności mogą wsiąść na rower, skorzystać z rekreacji wodnej lub wybrać się na zwiedzanie lokalnych zabytków. Dla każdego coś miłego!

Tradycje i obyczaje

Wakacje w klimacie agroturystycznym są idealną okazją do zapoznania się z rytmem życia wsi, tradycjami i obyczajami. Możemy podziwiać pracę rolników i zwierzęta hodowlane w ich naturalnym środowisku. Nie lada gratkę stanowią smakołyki, charakterystyczne dla danego regionu – apetyczne ciasta, świeży chleb, wyciskane soki i konfitury, jajka, mięsiwa oraz… nalewki! A wszystko nieprzetworzone, powstałe w sposób ekologiczny – korzystny dla zdrowia dzieci, dorosłych i osób starszych. To oferta dla każdego, niezależnie od wieku, stopnia sprawności i stanu zdrowia. Przekonaj się o tym sam, już w najbliższym sezonie.