Zaplanuj tegoroczne Święta Bożego Narodzenia

Święta Bożego Narodzenia wiążą się z wieloma przygotowaniami. Jednak ten trud się opłaci. Chwile spędzone wspólnie z rodziną przy świątecznym stole są bezcenne. Warto zadbać o to, aby Święta były pięknym i magicznym czasem, który będziemy wspominać z uśmiechem na ustach. Sprawdź, co może okazać się pomocne w sprawnym przygotowaniu Świąt. Przeczytaj, jak zaangażować dzieci do przygotowań i czy warto wyjeżdżać za granice na Święta.

planowanie-swiat

Jak zaplanować Święta?

Klucz do sukcesu to dobry plan. Nie ma nic gorszego niż nerwy i napięcia, które wytwarzają się z powodu niezaplanowania i niedopilnowania rzeczy związanych ze świątecznymi przygotowaniami. Najlepsze rozwiązanie to wszystko zaplanować wcześniej.

Planer Świąteczny może okazać się bardzo pomocny. Dzięki niemu wszystkie swoje działania będziesz mógł rozsądnie rozłożyć w czasie. Taki planer można przygotować samodzielnie. Można znaleźć go także w internecie – wtedy zyskamy dodatkowe inspiracje i wskazówki dotyczące procesu przygotowań do Świąt Bożego Narodzenia – przykłady przepisów na świąteczne potrawy i dekoracje oraz propozycje prezentów dla najbliższych.

Planer pomoże także w dopilnowaniu takich istotnych przedświątecznych zadań jak wizyta u kosmetyczki czy fryzjera. Pamiętaj, aby rezerwacji dokonać już na miesiąc przed planowaną wizytą.

Jak zaangażować dzieci w przygotowania do Świąt?

Podczas świątecznych przygotowań często zapominamy o najmłodszych. Chcemy, aby wszystko było perfekcyjne. Dlatego też niepotrzebnie wprowadzamy nerwową atmosferę. Święta powinny być przede wszystkim przyjemnością i relaksem. Dobrym pomysłem jest kupić lub zrobić dzieciom Kalendarz Adwentowy, aby poprzez zabawę mogły odliczać dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

Warto zaangażować maluchy w przygotowania świąteczne i w wykonanie dekoracji bożonarodzeniowych. Dzieci to ważni uczestnicy Świąt. Często chcą one także mieć swój wkład w to wydarzenie. Święta Bożego Narodzenia kojarzą się przecież dzieciom z magią – zadbajmy o to, żeby okres świątecznych przygotowań był dla nich miłym czasem, który spędza się rodzinnie i bez stresu.

Dzieci, wykonując dekoracje świąteczne, będą mogły także rozwijać swoją wyobraźnie oraz zdolności manualne. Pamiętajmy, żeby zadania dostosować do wieku dziecka. Jeżeli coś nie jest zrobione idealnie, przymknijmy na to oko – doceńmy starania malucha i uzbroimy się w cierpliwość. Świąteczne przygotowania to także powinien być przyjemny okres.

Dzieci mogą samodzielnie zrobić łańcuch na choinkę czy świąteczne gwiazdki. Przyłącz się do zabawy. Pokaż im jak można takie rzeczy wykonać. Jeżeli nie wiesz, w internecie znajdziesz wiele informacji i inspiracji. Wspólne przygotowanie dekoracji to świetna zabawa i relaks pomiędzy innymi przygotowaniami.

Lepiej jest spędzić Święta w domu czy wyjechać za granicę?

Rodzinne święta spędzone w domu mają w sobie dużo magii. Jednak istnieją alternatywy. Coraz więcej osób decyduje się na wspólny wyjazd za granicą. Warto spróbować czegoś nowego. Spędzić Święta inaczej niż zwykle. Poznać nieznane miejsca i tradycje świąteczne. Nie ma w tym nic złego.

Pamiętajmy jednak, że świąteczna kartka wysłana bliskim z ciepłych krajów czy rozmowa przez komputer nie zastąpi naszej obecności. Święta to czas dla rodziny. Dobrze jest być z nimi w te wyjątkowe dni i cieszyć się magią Świąt. Wykorzystajmy ten czas.

śr. ocena 5 / głosów 5