Charakterystyka kontrolerów TIC/ADC

Kontrolery TIC i ADC są wykorzystywane do odczytu sygnału głowic pomiarowych, a także do sterowania pracą pomp oraz zaworów. Istnieje kilka wersji tego rodzaju urządzeń, a w zależności od rodzaju mogą one obsługiwać od jednej do sześciu sond próżniowych jednocześnie. W artykule podajemy podstawowe informacje na temat kontrolerów i podpowiadamy, gdzie można się w nie zaopatrzyć.

mierniki próżni

Wszystko pod kontrolą

Dzięki dużemu cyfrowemu wyświetlaczowi oraz intuicyjnemu interfejsowi, kontroler TIC pozwala na prostą i sprawną obsługę. Oparty na oprogramowaniu Windows zapewnia pełną zdalną konfigurację, kontrolę i rejestrację danych za pośrednictwem interfejsu RS232, który łączy urządzenie z komputerem. Ponadto można go łatwo i szybko skonfigurować za pomocą standardowych kabli oferowanych w zestawie, dzięki czemu nie jest wymagane posiadanie dodatkowych skrzynek przekaźnikowych i specjalnych interfejsów.

Kontroler TIC automatycznie rozpoznaje i kontroluje takie wskaźniki, jak: konwekcja, termopara, szeroki zakres i aktywne mierniki jonowe. Odczyt prawidłowego ciśnienia bez stosowania współczynników konwersji ułatwiają tabele przeglądowe dla zakresu powszechnie spotykanych gazów procesowych. Warto pamiętać, że dostępne są wersje z trzema oraz sześcioma głowicami, które mogą pomieścić odpowiednio trzy lub sześć czujników.

ADC jest kompaktowym kontrolerem z jasnym wyświetlaczem LCD i prostymi przyciskami sterującymi. Tak jak w przypadku kontrolera TIC, również to urządzenie automatycznie rozpoznaje wskaźniki, ładuje odpowiednią tablicę przeglądową i wyświetla na ekranie zmierzone ciśnienie w powszechnie stosowanych urządzeniach próżniowych. Standardowy model ADC wyświetla jedynie ciśnienie w wybranej jednostce, natomiast rozszerzona wersja obejmuje podłączenie drugiego miernika, dwa przekaźniki mocy, dwa wyjścia analogowe i interfejs RS232.

Gdzie można zaopatrzyć się w kontrolery próżni?

Kontrolery TIC oraz ADC znajdują się w ofercie firmy GRADOS – autoryzowanego dystrybutora Edwards, który jest światowym liderem produkcji i dostarczania przemysłowych systemów próżniowych oraz redukcji zanieczyszczeń. Oferowane produkty stanowią integralną część procesów produkcyjnych półprzewodników, monitorów płaskich, ogniw słonecznych oraz diod LED i wykorzystywane są w różnego rodzaju procesach przemysłowych – energii, szkła, aplikacji związanych z powlekaniem, stalą oraz pozostałą metalurgią, a także farmaceutycznych i chemicznych.

śr. ocena 5 / głosów 5