Ciągniki rolnicze od Farmtrac – technologie i najlepsze modele

Działalność Farmtrac Tractors Europe Sp. z o.o. powstała w 2000 roku i zajmuje się produkcją ciągników rolniczych. Główne kierunki sprzedaży to Polska, kraje europejskie, a także Afryka.

Ciągniki rolnicze Farmtrac mają prostą i niezawodną konstrukcję, która umożliwia szybki i sprawny serwis oraz sprawną pracę maszyny. Pierwszym ciągnikiem rolniczym Farmtrac był Escorts 335, który powstał na odwzorowaniu ciągnika rolniczego Ursus C 330. Firma Farmtrac wielokrotnie reprezentowała swoje ciągniki publicznie, między innymi na targach Agrotech, gdzie przedstawiała maszyny rolnicze:

 • Farmtrac 685 DT
 • Farmtrac 690 DT
 • Farmtrac 9120 DT

Po za tym rozpowszechniła modele ciągników Farmtrac 7100 DT i Farmtrac 7110 DT w 2011 roku na targach w Agro Show w Bednarach. Obecnie Farmtrac proponuje zakup około 20 różnych modeli ciągników, które sprzedawane są przez licznych dealerów na całym świecie.

Farmtrac chętnie bierze udział w targach oraz konkursach i wielokrotnie otrzymał wyróżnienia, między innymi nagrodę Maszyna Rolnicza Roku w Polsce. Oprócz tego firma często jest sponsorem i inicjatorem wydarzeń np. program ,,Jestem z Mrągowa”.

Nowoczesne technologie stosowane przez Farmtrac

Hydrauliczna regulacja luzów zaworowych

Nowoczesna technologia regulacji luzów to bardzo dobre i korzystne dla maszyny rolniczej Framtrac rozwiązanie. W ciągniku mocno obciążone są cieplne części sinika spalinowego – zawory. W czasie postoju maszyny, gdy panuje mróz zawory zaczynają się kurczyć, zaś po uruchomieniu silnika i rozgrzaniu zawory uzyskują wysoką temperaturę i powiększają swoją objętość. Zawory mogą działać sprawnie i bezawaryjnie, kiedy będą miał zachowany niewielki luz w układzie poruszania zaworów, który pozwoli na wydłużenie elementów rozrządu spowodowane rozszerzalnością cieplną. Zbyt mały luz zaworowy przyczynia się do zmniejszenia ciśnienia sprężania i prowadzi do spadku mocy.

Hydrauliczna regulacja luzów zaworowych znacząco redukuje hałas, nie wymaga obsługi i regulacji oraz wpływa na zmniejszenie kosztów serwisowania.

Układ DPF

Układ DPF i układ SCR to systemy oczyszczające spaliny pochodzące z maszyn rolniczych Framtrac. SCR oznacza Selektywną Redukcje Katalityczną, czyli proces w czasie, którego szkodliwe tlenki azotu redukowane są do postaci wody i azotu. Do redukcji dochodzi poprzez dyszę, która wtryskuje mocznik inaczej nazywane AdBlue. Połączenie mocznika z wodą i ciepłem jest przyczyną reakcji chemicznej i prowadzi do powstania amoniaku. Amoniak wchodzi w reakcje i w ten sposób powstaje azot oraz woda.

DPF to również system oczyszczający, który składa się z filtru oczyszczającego spaliny z sadzy i popiołu. Filtr umieszczony jest w układzie wydechowym sinika i ma postać przestrzennej struktury. Filtr pobiera cząsteczki popiołów oraz sadzy i osadza je na metalowych ściankach.

Oczyszczanie spalin

Maszyny rolnicze Farmtrac to bardzo często Diesle, które niestety produkują bardo dużo spalin i zanieczyszczeń. Duża ilość szkodliwych substancji sprawiła, że w maszynach zaczęto montować systemy oczyszczania w układach wydechowych silników. Producenci najczęściej stosują układy typu SCR, DPF i EGR.

Najpopularniejsze modele ciągników rolniczych Farmtrac

Farmtrac współcześnie zajmuje się produkcją ciągników rolniczych, które można podzielić na trzy serię: Europeline IIIA, Europeline III B i Heritage.

Europeline III A

Seria ciągników rolniczych składająca się z trzech maszyn:

 • Farmtrac 555/ 555DT – największa zaleta to kompaktowy kształt umożliwiający swobodne poruszanie i wykonywanie przeróżnych prac rolniczych
 • Farmtrac 675/ 675DTN – najczęściej kupowany ciągnik w latach 2011-2012, zdobył nagrodę Maszyna Roku 2011
 • Farmtrac 675 DTN King –  nagrodzony pucharem nadanym prze Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi i laureat HITU TARGOWEGO 2015

Europeline III B

Seria Europeline III B to 5 ciągników rolniczych:

 • Farmtrac 670 DT – posiada mocny silnik PERKINS 854F-E34T IIIB oraz mechaniczną skrzynie biegów o stałym zazębieniu
 • Farmtrac 675 DT – odznacza się silnikiem PERKINS 854F-E34T IIIB, systemem chłodzenia cieczą, układem napędowy CARRARO i mechaniczną skrzynią biegów
 • Farmtrac 690 DT – posiada moc 66KW [89,7KM] przy 2200 obr/min, wyposażony w silnik PERKINS 854E-E34TA IIIB chłodzony cieczą
 • Farmtrac 7100 DT – wyposażony w mocny silniki pozwalający na prędkość 74,5KW [101KM] przy 2300 obr/min typ Perkins1204E-E44TA IIIB
 • Farmtrac 9120 DT – odznacza się silnikiem Perkins 854E – IIIB o mocy 83KW [112,88KM) przy 2300 obr/min i mechaniczną skrzynią biegów z zazębieniem

Heritage

Seria Hertiage to trzy ciągniki rolnicze: Farmtrac 6050, Farmtrac 6050 DT i Farmtrac 6060 DT.

śr. ocena 5 / głosów 1