Czy przechowywanie rzeczy w hotelowym sejfie jest bezpieczne?

Podróżując – czy to w celach służbowych, czy turystycznych – często zabieramy ze sobą cenne przedmioty. Może to być gotówka, dokumenty, biżuteria czy inne kosztowności. Ponieważ nie nosimy wszystkich tych rzeczy stale przy sobie, pojawia się problem z ich przechowywaniem w trakcie wyjazdu. Zatrzymując się w hotelu niejednokrotnie mamy do dyspozycji sejf. Czy jest to bezpieczne miejsce na cenne rzeczy osobiste?

sejf-hotelowy

Sejfy hotelowe – czy bezpieczne?

Sejf kojarzy się z miejscem bezpiecznym, idealnie nadającym się do przechowywania najbardziej drogocennych rzeczy. Czy tak jest w istocie? Wiele zależy tu od samego sejfu – maksymalne bezpieczeństwo zagwarantuje wysokiej jakości sprzęt pochodzący od renomowanego producenta. Tego typu asortyment posiada np. firma All4Hotels z Warszawy, która dostarcza szeroki asortyment wyposażenia dla hoteli. Najlepiej, jeśli w hotelu znajduje się właśni sejf, a nie zwykła skrytka depozytowa. Dlaczego? Ponieważ sejfy dają większą pewność co do bezpieczeństwa przechowywanych przedmiotów. Warto również pamiętać, że w niektórych przypadkach hotel bierze odpowiedzialność za rzeczy pozostawione właśnie w sejfie, czy to umieszczonym w pokoju, czy to znajdującym się w recepcji. Jest to zatem najlepsze miejsce na przechowywanie cennych rzeczy, szczególnie, jeśli mowa o sejfach montowanych bezpośrednio w pokojach.

Cechy idealnego sejfu

Sejf powinien być przede wszystkim wykonany z wysokiej jakości materiałów – najlepiej sprawdza się tu gruba blacha. Zawiasy powinny być wzmocnione i cechować się wysoką wytrzymałością. Zabezpieczenia, jakie powinien oferować dobry sejf hotelowy, to przede wszystkim zamek otwierany na kod, który wprowadza się za pomocą specjalnej klawiatury. Dodatkowo sejf powinien mieć możliwość awaryjnego otwarcia, na co pozwala tradycyjny zamek na klucz mechaniczny. Poza tym dobrze, aby w sejfie znajdowało się oświetlenie wewnętrzne oraz wykładzina ochronna. Ciekawym rozwiązaniem jest również wbudowanie w sejf gniazda elektrycznego pozwalającego na ładowanie z komputera osobistego. Tak skonstruowany sejf to komfort użytkowania i bezpieczeństwo przechowywanych rzeczy.

Co warto przechowywać w sejfie hotelowym?

Rzeczą, którą z pewnością warto w trakcie pobytu w hotelu zdeponować w sejfie, jest gotówka. Zwykle bowiem, np. gdy zwiedzamy okolice, nie zabieramy ze sobą większych sum, dlatego pozostałą kwotę warto zabezpieczyć w sejfie. Ponieważ jednak obecnie rzadziej podróżujemy z gotówką, do sejfów trafiają coraz częściej karty płatnicze, bankomatowe czy kredytowe. W takiej skrytce warto również schować ważne dokumenty, cenne pamiątki, biżuterię oraz inne kosztowności. Zdeponowane w sejfie będą bezpieczne, a my będzie mogli w spokoju cieszyć się pobytem w hotelu.

śr. ocena 5 / głosów 5