Czym charakteryzują się przenośne agregaty prądotwórcze?

Agregaty prądotwórcze pełnią rolę rezerwowych źródeł energii elektrycznej, między innymi w trakcie awarii sieci energetycznej. Urządzenia tego typu składają się z prądnicy napędzanej silnikiem spalinowym, który może być zasilany różnego rodzaju paliwem. Pod względem przeznaczenia i konstrukcji możemy wyróżnić agregaty stacjonarne oraz agregaty przenośne. Te drugie cieszą się coraz większą popularnością, a z racji swojej mobilności znajdują użytek w wielu rozmaitych sytuacjach. Czym dokładnie charakteryzują się przenośne modele agregatów i kiedy warto po nie sięgnąć? Zapraszamy do lektury.

Agregaty przenośne – gdzie i kiedy je wykorzystać?

Agregaty przenośne przydają się w sytuacji, gdy agregat planujemy wykorzystywać w kilku różnych miejscach. Generatory tego typu posiadają zminiaturyzowaną prądnicę, w związku z czym cechują się niską wagą, małymi gabarytami, a w konsekwencji prostotą w transporcie.

Warto pamiętać, że niektóre modele agregatów przenośnych wyposażone są w koła oraz ergonomiczny uchwyt, co dodatkowo ułatwia ich przenoszenie. Takie urządzenia są bardzo wygodne w stosowaniu na działkach i kempingach, a także na placach budów, z zastrzeżeniem, że nie będą używane przez zbyt długi czas. Używanie agregatu jako stałego zamiennika dla zwykłej sieci energetycznej jest bowiem zwyczajnie nieekonomiczne – objaśnia przedstawiciel firmy Ramirent, profesjonalnej wypożyczalni sprzętu budowlanego.

Którymi agregatami przenośnymi warto się zainteresować?

Wśród agregatów przenośnych możemy wyróżnić wiele modeli godnych polecenia. Bardzo ciekawe rozwiązanie stanowią generatory wyposażone w inwerterową stabilizację napięcia. Generują one prąd wysokiej jakości, gwarantujący pełne bezpieczeństwo zasilanych odbiorników – w tym także sprzętu elektronicznego. Z powodzeniem można stosować je w domu, na działce czy też w ogrodzie. Na komfort użytkowania generatora wpływa również głośność jego pracy. Niektóre modele wyróżniają się nadzwyczaj cichym działaniem. Wynika to z zaimplementowania dźwiękochłonnej obudowy oraz wykorzystania nowoczesnych tłumików.

Jeśli chcemy uzyskać większą moc wyjściową, powinniśmy zorientować się, czy dany generator posiada opcję równoległego łączenia z innymi agregatami przy pomocy kabla. W taki sposób uzyskamy możliwość zasilenia większej liczby odbiorników. Jak zatem widać, na wybór agregatu przenośnego wpływa szereg różnych czynników i tylko od nas zależy, czy weźmiemy je pod uwagę. Przeglądając oferty sprzedaży i wynajmu agregatów, warto dokładnie zapoznać się z opisami urządzeń, a następnie podjąć przemyślaną decyzję.

śr. ocena 5 / głosów 5