Dlaczego opłaca się inwestować w kopiarki używane?

Kopiarka to sprzęt niezastąpiony w biurze, ale coraz częściej także w domu. Szybkie kopiowanie dokumentów to podstawa efektywnej pracy w niemal każdej branży. Nic więc dziwnego, że firmy i mieszkania wyposażamy w tego typu sprzęty. Przed zakupem urządzenia warto się jednak zastanowić, co wybrać: kopiarkę nową czy używaną? Ta ostatnia może się okazać bardziej opłacalną inwestycją.

ksero

Starsze nie znaczy gorsze

Największy mit dotyczący kopiarek i innych urządzeń biurowych mówi, iż starsze sprzęty są gorsze. Nie jest to jednak prawdą, jak w większości przypadków dotyczących najnowszych technologii. Okazuje się bowiem, że jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu nierzadko produkowano urządzenia lepsze od tych, które obecnie opuszczają linie produkcyjne.

Te starsze modele, chociaż zwykle wycofane już z obiegu, pozostają niedoścignione pod względem żywotności i jakości pracy. – Tłumaczy specjalista z firmy Grafix – Bis oferującej sprzęt biurowy. – Dotyczy to zwłaszcza kultowych już modeli pochodzących od renomowanych marek, które jakiś czas temu osiągały zawrotne ceny i wyprzedzały swoje czasy pod względem zastosowanych w nich rozwiązań. Dzisiaj tego typu kopiarki używane dostępne są w bardziej przystępnych cenach, a ich jakość wciąż zaskakuje. Zadbane urządzenia znanych marek w niczym nie ustępują nowym maszynom pojawiającym się na rynku. Część tych najnowszych kopiarek nie cieszy się zresztą uznaniem ze względu na wątpliwą jakość i słabą renomę producentów.

W takiej sytuacji starsza, używana kopiarka pochodząca z wiarygodnego źródła i  będąca w dobrym stanie może okazać się znacznie lepszym rozwiązaniem.

Dlaczego warto?

Jeśli więc używane kopiarki nie ustępują nowszym pod względem jakości, dlaczego warto w nie zainwestować? Do ich zalet należy przede wszystkim:

  • Cena – starsze kopiarki, nawet najlepszych producentów, dostępne są w przystępnym zakresie cenowym i nie nadwyrężą budżetu firmy, co jest ważna zwłaszcza w przypadku młodych przedsiębiorstw.
  • Dobry stan – kopiarki używane to często maszyny poleasingowe, przechodzące kompleksowe przeglądy i profesjonalnie serwisowane, dzięki czemu klient ma pewność co do jakości ich pracy.
  • Dodatkowe usługi – kupując kopiarki używane możemy liczyć na fachową pomoc i szkolenie z ich obsługi, gwarancję na sprzęt i jego profesjonalny serwis, a nawet dostawy materiałów eksploatacyjnych.

Zanim więc zdecydujemy się na zakup kopiarki, warto zapoznać się z ofertą urządzeń używanych, które mogą być ekonomicznym, ale i wydajnym rozwiązaniem do biura i domu.