Dystrybutory do lodów – przegląd rozwiązań

Jednym z najczęściej spotykanych mebli gastronomicznych są dystrybutory do lodów. Pozwalają one na przechowywanie w odpowiednich warunkach lodów, a zarazem ich atrakcyjną wizualnie ekspozycję. Dobry dystrybutor to gwarancja tego, że lody będą zawsze smaczne i bezpieczne do spożywania, bez żadnego uszczerbku na jakości. Jakie rozwiązania są najpopularniejsze jeśli chodzi o dystrybutory lodów?

maszyna-lodu

Nowoczesne technologie

Produkowane dziś i sprzedawane dystrybutory do lodów gałkowych są zwykle zaawansowanymi technologicznie produktami, o przetestowanej skuteczności i bezpieczeństwie działania. Ale producenci tych urządzeń przywiązują również wagę do ich estetycznego wyglądu, który przyciąga uwagę oraz skłania klienta do kupna lodów. Dystrybutor powinien umożliwiać wygodną i estetyczną ekspozycję dostępnych lodów. Wśród dostępnych na rynku mebli chłodniczych dystrybutorów do lodów są m.in. maszyny plug-in, z agregatem zewnętrznym oraz maszyny remote z agregatem zewnętrznym.

Różne modele dystrybutorów, różne możliwości

Wystarczy choć pobieżnie zapoznać się z ofertą dystrybutorów mebli chłodniczych takich jak firma Iglootechnika, by zauważyć jak różne i zarazem bogate możliwości oferują poszczególne dystrybutory do lodów. Poszczególne maszyny mogą być zaadaptowane do potrzeb poszczególnych lokali gastronomicznych, tak aby najlepiej spełniały swoje funkcje. Ten sam model może być oferowany w wariantach o różnej długości np. w przypadku niezwykle ciekawego stylistycznie dystrybutora Gelato 2 dostępne są długości 900 mm oraz 1400 mm. Mniejsza z wersji dystrybutora Gelato 2 jest w stanie pomieścić 6 smaków, a większa – 10 smaków.

Wyposażenie standardowe i dodatkowe

Przy wyborze dystrybutora do lodów  warto zwrócić uwagę na to, co jest dostępne w wyposażeniu podstawowym, a co w dodatkowym. W przypadku wyżej wymienionego modelu agregatu Gelato 2 w standardzie otrzymamy m.in. agregat mroźniczy oparty na sprężarce tłokowe, obudowę zewnętrzną i wiatrownicę tylną, pierścienie maskujące, izolację z pianki poliuretanowej, cokolik z blachy nierdzewnej oraz inne elementy nieodzowne do prawidłowego działania maszyny. Jej wyposażenie dodatkowe to takie akcesoria jak nadstawka szklana hartowana, obudowa i wiatrownica z blachy nierdzewnej lub kwasoodpornej, pokrywy dekoracyjne, kuwety okrągłe, płuczkę do gałkownicy czy dodatkowe kółka. Przy wyborze dystrybutora do lodów dostępne są również różne kolory urządzenia (kolory standardowe z palety RAL).

śr. ocena 5 / głosów 5