Z jakich materiałów produkuje się skrzynie transportowe?

Transport lotniczy, morski i lądowy pozwala na przemieszczanie towarów do miejsca, w którym czeka na nie odbiorca. Ładunek powinien dotrzeć w stanie, w jakim został zmagazynowany i przygotowany do przewozu. Aby to było możliwe, towary i produkty wszelkiego rodzaju, w tym maszyny i urządzenia, muszą być we właściwy sposób zapakowane. Służą temu skrzynie transportowe. Z jakich materiałów są produkowane?

Materiały do produkcji skrzyń transportowych

Głównym materiałem stosowanym do produkcji skrzyń transportowych jest drewno. Nie jest to jednak jedyny surowiec, który może zostać wykorzystany w tym celu. Poznajmy najbardziej popularne rodzaje tworzyw, jakie mogą zastosować producenci opakowań transportowych:

  • Drewno – najchętniej wykorzystywane tworzywo z racji swoich zalet, przede wszystkim wytrzymałości, stabilności i funkcjonalności. Pozwala tworzyć uniwersalne opakowania, również do przewozu ładunków wielkogabarytowych. Skrzynie można przygotować na indywidualne zlecenie klienta, biorąc pod uwagę rozmiary towaru oraz jego rodzaj. Ładunek jest dobrze zabezpieczony przed uszkodzeniami oraz niekorzystnymi warunkami pogodowymi,
  • OSB – pochodny drewnu materiał, składający się z kilku warstw płyty. Jego zaletą, podobnie jak skrzyń drewnianych, jest długi czas użytkowania. Skrzynie z OSB charakteryzują się dosyć niską wagą, dlatego mają uniwersalne zastosowanie,
  • Sklejka – sklejka stanowi doskonałą alternatywę dla najbardziej popularnych skrzyń drewnianych. Jest praktyczna, umożliwia dogodne przechowywanie i przewożenie ładunków. Do tego, skrzynie ze sklejki mają estetyczny wygląd i niższą wagę od skrzyń z drewna, co warto wziąć pod uwagę.

Jakie zalety powinny charakteryzować skrzynie transportowe?

Skrzynie transportowe, spełniające najwyższe standardy, powinny charakteryzować się:

  • Funkcjonalnością,
  • Wytrzymałością,
  • Stabilnością,
  • Długim czasem użytkowania,
  • Precyzją wykonania.

 Skrzynie transportowe – tylko u sprawdzonych producentów!

Potrzeba zamówienia skrzyń transportowych do przewożenia ładunków skłania nas do poszukiwania sprawdzonych producentów takich opakowań. Wybierajmy firmy specjalizujące się w produkcji skrzyń i świadczeniu usług transportowych, takie jak firma Jaremar. Wspomniany producent przygotowuje skrzynie i ładunki do profesjonalnego transportu, zapewniając ochronę towarów przed uszkodzeniami, wilgocią, złymi warunkami atmosferycznymi, korozją, wstrząsami i przechyłem (niedogodność związana z transportem morskim). Warto współpracować z dostawcami, którzy biorą pod uwagę indywidualne wytyczne klienta i spełniają wszystkie wymogi związane z transportowanym towarem.