Metody czyszczenia kostki brukowej

Niektóre kostki brukowe czy betonowe płyty chodnikowe są fabrycznie impregnowane, dzięki czemu możemy z nich usunąć większość zabrudzeń za pomocą taniej myjki ciśnieniowej samą wodą lub wodą z dodatkiem detergentu. Z niektórymi zabrudzeniami nie poradzimy sobie jednak w ten sposób bez fachowego sprzętu. Znacznie trudniej też usuwa się zabrudzenia z nieimpregnowanego betonu. Najtrudniejsze do usunięcia są ślady po oleju, a na miejskich chodnikach czy parkingach także przyklejone do podłoża gumy do żucia. Jak możemy poradzić sobie z zabrudzoną kostką brukową i zabrudzonymi płytami chodnikowymi?

mobilna myjnia - czyszczenie kostki brukowej

Mobilna myjnia ekologiczna

Najlepszym rozwiązaniem, by poradzić sobie z zanieczyszczoną kostką brukową jest skorzystanie z mobilnej myjni ekologicznej. Nie jest to bardzo duży wydatek, a efekty są naprawdę zadowalające. Mobilna myjnia może nam się kojarzyć z czyszczeniem samochodów – i słusznie, ponieważ firmy, które świadczą usługi mycia kostki brukowej, oferują jednocześnie mycie samochodów lub odwrotnie, typowa myjnia samochodowa może nam zaproponować również mycie kostki brukowej, o ile dysponuje odpowiednim sprzętem.

Mobilna myjnia jest samowystarczalna, co oznacza, że nie potrzebuje zewnętrznego źródła zasilania ani punktu poboru wody – mówi nam przedstawiciel myjni bezdotykowej Estyma z Lublina. W profesjonalnej firmie po prostu rezerwujemy termin i godziny wykonania usługi.

Najtrudniejsze do usunięcia

Korzystając z mobilnej myjni, mamy pewność, że fachowcy poradzą sobie z usunięciem nawet najtrudniejszych zabrudzeń, czyli tłustych plam (na przykład z oleju samochodowego czy tłustych plam po obfitym grillu, nad którym nie udało nam się do końca zapanować). Oleje nie rozpuszczają się w wodzie, ale bardzo szybko wnikają w kostkę brukową, szczególnie tę nieimpregnowaną. Kiedy na beton wyleje nam się olej, możemy spróbować szybko posypać świeże plamy piaskiem, co może nie dopuścić, by olej wchłonął się w materiał. Nie zawsze jest to jednak skuteczne i plamy się pojawiają. Jeśli chcemy spróbować na własną rękę usunąć brud, możemy spróbować sięgnąć po specjalne preparaty odtłuszczające, na przykład spray do czyszczenia łańcucha w motocyklach czy kładach. Nie jest to jednak rozwiązanie w stu procentach skuteczne, a co więcej, może doprowadzić do odbarwienia kostki.

Najlepszym sposobem, by poradzić sobie z zabrudzoną kostką brukową, jest skorzystanie z mobilnej myjni ekologicznej. Doświadczeni specjaliści będą wiedzieli, jak usunąć zanieczyszczenia w taki sposób, by kostka pozostała nienaruszona.