Najczęstsze przyczyny awarii iphone

Wydawać by się mogło, że nowoczesne sprzęty nie powinny się psuć. W końcu pracuje nad nimi sztab profesjonalnych fachowców, którzy skrupulatnie sprawdzają każdy najdrobniejszy komponent. Dbają, aby smartfon był jak najszybszy, najcieńszy, najbardziej funkcjonalny. Niestety, nawet iphony nie są wolne od wad. Mogą pojawić się w nich awarie, przez które nasz nowszy czy starszy nabytek będzie musiał trafić do serwisu.

Uszkodzony wyświetlacz LCD

Jednym z najczęstszych problemów posiadaczy iphonów jest uszkodzony wyświetlacz LCD. Najczęściej konieczna okazuje się wymiana wyświetlacza wraz z digitizerem. Jeżeli chcemy uniknąć takiej usterki, powinniśmy wyposażyć się w specjalne szkło hartowane. Kiedy nakleimy je na ekran, wyświetlacz nie powinien ponieść konsekwencji, które są wynikiem upadku nawet z niewielkiej wysokości. Takie szkiełko nie kosztuje wiele, a może nas uchronić przed wizytą w serwisie.

Zalanie wodą

Drugą bardzo częstą przyczyną awarii iphonów jest zalanie urządzenia wodą. Bardzo często jemy i pijemy, jednocześnie bawiąc się smartfonem. Dzisiaj towarzyszy nam praktycznie w każdym momencie życia, dlatego niejednokrotnie jest narażony na różnego rodzaju wypadku. Zalanie iphona przytrafia się i małym, i dużym użytkownikom, ponieważ wystarczy naprawdę moment nieuwagi, aby przewrócić szklankę czy kubek. Kiedy i my – chociaż staraliśmy się uważać – wylejemy na nasz ulubiony sprzęt ciecz, powinniśmy jak najszybciej skorzystać ze wsparcia serwisantów. Im wcześniej oddamy telefon do czyszczenia, tym większa szansa, że będzie nadal normalnie funkcjonować. Bowiem nawet woda z kranu, nie tylko słodkie napoje czy kawa, mogą spowodować nieodwracalne uszkodzenia. Co powinniśmy zrobić? Starać się jak najdokładniej osuszyć urządzenie, a następnie szybko udać się do serwisu, gdzie otrzymamy fachową pomoc.

Problemy z przyciskiem „Home”

Użytkownicy iphonów mają też nierzadko problemy z przyciskiem „Home”. Najczęściej przycisk ten psuje się w wyniku zużycia – nie możemy przecież zaprzestać naciskania go. Lepiej nie próbujmy samodzielnych napraw, ponieważ możemy tylko spowodować większe uszkodzenia.

W serwisie nasz iphone dostanie nowy, wysokiej klasy podzespół, a my będziemy mogli ponownie cieszyć się z możliwości smartfona i funkcjonalności, jakie nam zapewnia – komentuje nasz rozmówca z serwisu Apple w Warszawie.

Uszkodzona kamera

Uwielbiamy robić zdjęcia i kręcić filmy smartfonami – jeżeli okaże się, że ta dogodność dostała nam zabrana, bardzo się zasmucamy. Zdarza się, że uszkodzona jest jedynie taśma, ale może również okazać się, że kamerę trzeba będzie wymienić. Dlatego w przypadku każdej usterki najlepiej jest udać się do profesjonalnego serwisu, gdzie po dokładnej diagnostyce wszystkiego się dowiemy.