Najczęstsze usterki w iPhone’ach

Rozwój nowych technologii wiąże się z wprowadzaniem nowych rozwiązań w wielu używanych przez nas na co dzień urządzeniach. Nie inaczej jest z telefonami komórkowymi, które Apple przeobraził w iPhone’y – smartfony z wieloma dodatkowymi funkcjami. Dzięki swojemu innowacyjnemu projektowi i integracji elementów zyskały one popularność na całym świecie. Nie są jednak wolne od wad, a w dodatku w niektórych egzemplarzach doszło do fabrycznych usterek. Na co najczęściej narzekają użytkownicy iPhone’ów?

usterka-telefonu

Usterki szyby

Nowoczesne smartfony narażone są na dużo niebezpieczeństw związanych z zarysowaniem lub nawet pęknięciem szybki. Coś, co kilkanaście lat temu nie stanowiło problemu, dziś jest jedną z największych usterek, zwłaszcza w iPhone’ach. Doprowadzenie do pęknięcia szybki nie jest takie trudne – wystarczy, że telefon zsunie się ze śliskiej powierzchni lub wypadnie nam z ręki i usterka gotowa. Nie pomogą w takim przypadku szybki czy folie ochronne – trzeba będzie wydać pieniądze na wymianę tego elementu (może to być oryginał lub zamiennik). Przy okazji naprawie zostaje poddane wygięte obramowanie.

Problemy z baterią

Do częstych usterek należą również te, związane z baterią. W starszych modelach – iPhone 5 oraz i Phone 6 – przeprowadzono masową wymianę tego elementu. Nie oznacza to jednak, że w nowszych nie ma tego problemu. Użytkownicy skarżą się na usterki iPhone’ów, które polegają na nieprawidłowym ładowaniu baterii, samoczynnym jej rozładowywaniu, a nawet kompletnym wyłączeniu się smartfona bez jakiejkolwiek reakcji z ich strony.

W Internecie można znaleźć dużo informacji o wadliwych partiach. Warto skorzystać z tej wiedzy, ponieważ w takim przypadku będziemy mogli udać się z iPhone’em do odpowiedniego serwisu. W przeciwnym razie trzeba będzie zainwestować własne środki na zakup nowej baterii.

Zalanie urządzenia

Nowoczesne iPhone’y nie są zbyt odporne na wodę, dlatego do serwisów często trafiają zalane urządzenia, które wymagają naprawy. Obecnie smartfony towarzyszą nam w wielu czynnościach. Są z nami w kuchni, łazience, na kajaku i podczas wypoczynku na plaży. Nie trudno w takich okolicznościach o kontakt iPhone’a z wodą.

Niebezpieczeństwo zalania wzmaga również fakt, że nie da się odpowiednio zabezpieczyć urządzenia w takiej sytuacji. Jeżeli już dojdzie do zalania smartfona, należy go w pierwszej kolejności wyłączyć, a następnie osuszyć z zewnątrz. Najlepiej udać się z nim do profesjonalnego serwisu Apple, takiego jak Master, ponieważ ponowne włączenie może przyczynić się do mikrospięć spowodowanych znajdującą się we wnętrzu wilgocią.

śr. ocena 5 / głosów 5