Rozwiązania antywirusowe przy zabezpieczaniu sieci firmowych

Płynność działania oraz bezpieczeństwo danych wrażliwych zapewnia dobrze funkcjonujący system informatyczny. Ten zaś, aby prawidłowo realizować swoje zadania musi być odpowiednio chroniony przed zagrażającymi wirusami. Jak można skutecznie zabezpieczyć firmową sieć przed wirusami? Jakie rozwiązanie antywirusowe jest najbardziej korzystne?

Najlepsze rozwiązania antywirusowe

Podstawową, a zarazem skuteczną metodą ochrony sieci firmowej przed złośliwym oprogramowaniem jest zastosowanie oprogramowania antywirusowego. Aby właściwie dobrać rozwiązanie antywirusowe należy dokładnie zbadać zakres działania danej sieci oraz potrzeby danego przedsiębiorstwa. To z pozoru łatwe zadanie, w praktyce może przyczynić wiele trudności, a w konsekwencji doprowadzić do zainfekowania sieci przez wirus. Dlatego też najlepiej jest powierzyć dobór odpowiedniego rozwiązania specjalistom.

Audyt bezpieczeństwa i dobór odpowiedniego rozwiązania

Doświadczeni fachowcy, którzy na co dzień zajmują się wdrażaniem skutecznych rozwiązań antywirusowych, przeprowadzą dokładną kontrolę, mającą na celu sprawdzenie poziomu bezpieczeństwa sieci przed wirusami oraz złośliwym oprogramowaniem.

Audyt bezpieczeństwa pozwala na wnikliwą obserwację danej sieci oraz zidentyfikowanie realnych potrzeb firmy oraz jej pracowników. W efekcie umożliwia zebranie cennych informacji, dzięki którym – w kolejnym krok – specjaliści doradzą odpowiednie zabezpieczenia i rozwiązania antywirusowe. Jednym słowem skutecznie pomogą w doborze właściwego dla nas oprogramowania antywirusowego.

Dobre oprogramowania antywirusowe

Jakie oprogramowania antywirusowe są godne polecenia? Z jakich rozwiązań korzystają profesjonaliści?

O odpowiedź na to pytanie poprosiliśmy eksperta, naszego rozmówcę z firmy Set IT z Warszawy, która oferuje usługi informatyczne dla firm z sektorów prywatnego oraz publicznego:

Nasza firma dostarcza rozwiązania antywirusowe firmy ESET, która obecnie jest jednym z wiodących na rynku producentów rozwiązań bezpieczeństwa, tworzonych w technologii proaktywnego wykrywania zagrożeń. Wszystkie produkty idealnie dopasowujemy do potrzeb przyszłych użytkowników sieci. Zakres zachowania bezpieczeństwa zaś rozciąga się od stacji roboczych, aż po systemy antywirusowe implementowane na serwerach czy bramkach sieciowych.

Dlaczego warto korzystać z outsourcingu usług IT?

Odpowiedź jest prosta – takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne i bezpieczne. Zlecając pracę nad rozwiązaniem antywirusowym specjalistom z firm IT, możemy mieć pewność, że powierzamy bezpieczeństwo naszej sieci firmowej w ręce profesjonalistów, którzy doskonale znają się na swoim fachu i są w stanie dostarczyć najnowocześniejsze rozwiązania, dostosowane do naszych konkretnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

śr. ocena 5 / głosów 5